WICHURA NAD POWIATEM KOŚCIAŃSKIM

Po wczorajszych (tj. 21.10.2021 r.) wichurach, które przeszły nad powiatem kościańskim strażacy interweniowali 69 razy. W całym województwie wielkopolskim zanotowano ponad 1900 zdarzeń.

Jak zawsze w takich przypadkach najwięcej pracy było przy usuwaniu powalonych drzew, w kilku przypadkach zerwane zostało opierzenie na budynkach oraz uszkodzone linie energetyczne. Najważniejsze jest to, że nikt nie został poszkodowany.

Najwięcej interwencji miało miejsce w mieście i gminie Śmigiel – 21. W gminie  Kościan zanotowano 17 zdarzeń, na terenie miasta i gminy Krzywiń 13 zdarzeń, w mieście Kościanie 9 zdarzeń i na terenie miasta i gminy Czempiń 9 zdarzeń.

W akcjach związanych z usuwaniem skutków silnych wiatrów zaangażowane były zastępy z KP PSP w Kościanie oraz większość jednostek OSP z terenu całego powiatu kościańskiego.

Druhowie ochotnicy często zostawiali swe domy i gospodarstwa w obliczu zagrożenia i spieszyli z pomocą innym ludziom za co bez wątpienia należą się im szczególne słowa uznania i podziękowania.

Opracowanie: mł. asp. Dawid Kryś – KP PSP w Kościanie
Zdjęcia: archiwum KP PSP w Kościanie

Najnowsze artykuły