TYDZIEŃ UBOGICH

Już za miesiąc – 14 listopada będziemy obchodzić V Światowy Dzień Ubogich, który w tym roku odbywać się będzie pod hasłem „Ubogich zawsze macie u siebie”. Caritas Poznań, tak jak i co roku, w tygodniu poprzedzającym to święto chce przygotować szereg działań mających na celu wsparcie osób ubogich oraz bezdomnych przed najtrudniejszym dla nich okresem w roku – zimą.
Organizujemy więc zbiórkę nowych śpiworów, koców, plecaków, ciepłych skarpet oraz bielizny męskiej, aby móc przekazać te rzeczy osobom ubogim. Rzeczy należy dostarczyć do centrali Caritas Poznań przy ul. Rynek Wildecki 4a w Poznaniu od poniedziałku do piątku w godz. 09:00-15:00.
Potrzebujący będą mogli skorzystać ze spowiedzi, wziąć udział w Mszy Świętej oraz zjeść uroczysty obiad niedzielny, który będzie miał miejsce w Światowy Dzień Ubogich. W tygodniu poprzedzającym niedzielę będzie można również skorzystać z pomocy medycznej. Działania podejmowane w tym okresie są skierowane przede wszystkim do osób, które każdego dnia korzystają z naszych czterech Jadłodajni. 14 listopada o godz. 12:00 w parafii Bożego Ciała w Poznaniu odbędzie się Msza Święta w intencji osób ubogich oraz Sióstr zakonnych i wolontariuszy, którzy każdego dnia świadczą im pomoc. Na organizację tego wydarzenia potrzebujemy 20 tys. zł, które przeznaczymy na zakup żywności oraz śpiwory, koce, bieliznę oraz plecaki dla osób bezdomnych i potrzebujących. Akcję można wesprzeć poprzez stronę: https://caritaspoznan.pl/akcje/tydzien-ubogich Cel można także wesprzeć w formie tradycyjnej na poniższe dane:

Caritas Archidiecezji Poznańskiej
Nr konta: 70 1090 1362 0000 0000 3602 2297
Tytułem: Cel charytatywny – Tydzień Ubogic

 

Tydzień Ubogich – głos Jan Włodarczak

Najnowsze artykuły