KOŚCIANIACY NAJLEPSI W TURNIEJU LE RCR CUP W MIĘDZYZDROJACH

Zwycięstwem orlików Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan zakończyła się rywalizacja w Lidze Europu RCR Cup 2021 w Międzyzdrojach. Kościaniacy podczas trzydniowego turnieju zmierzyli się z Herthą Berlin.

Kościańska lokalizacja Akademii Piłkarskiej Reissa co roku we wrześniu bierze udział w ogólnopolskich turniejach, które odbywają się nad Bałtykiem. W tym roku podopieczni trenera Tomasza Woźniaka wyjechali do Międzyzdrojów, a Turniej RCR Cup 2021 rozpoczął się w piątkowy wieczór prezentacją zespołów na scenie słynnej Alei Gwiazd.

Rywalizacja na Stadionie Miejskim im. Ireny Szewińskiej rozpoczęła się zgodnie z Unifikacją PZPN w sobotę od gier eliminacyjnych z udziałem 12 drużyn, a kościaniacy w wyniku losowania trafili do tzw. „grupy śmierci” i przyszło im rywalizować o awans do Ligi Mistrzów z: FC Hertha 03 Berlin – Zehlendorf, AP Polonia Środa Wlkp. (aktualny mistrz WZPN), utytułowanym MLUKS Dwójka MOS Gubin, IFS Pogoń Barlinek, KS Prawobrzeże Świnoujście.

– Udział w tego typu turniejach na najwyższym sportowym poziomie wychowuje naszych zawodników na przyszłość. Rywalizacja w grupie była bardzo wyrównana, a o awansie do Ligi Mistrzów zadecydowała tzw. mała tabela i przyszło nam rywalizować w niedzielę w Lidze Europy. Postawą na boisku i komplementami od trenerów z różnych stron Polski udowodniliśmy, że mamy bardzo dobry zespół – mówi trener Woźniak.

Młodzi piłkarze wygrali w niedzielę spotkania z: AP RCR Międzyzdroje, ISF Pogoń Barlinek, KS Prawobrzeże Świnoujście KS Royal Biedrzychowice i SPS Kisielin. Zdobyli tego dnia aż 35 bramek, a stracili tylko 2 i wygrali Ligę Europy. Bohaterem kościaniaków był Jan Grześkowiak ze Szkoły Podstawowej nr 1, który minimalnie przegrał rywalizację o tytuł króla strzelców z Theodoropulosem Kubilnym z Berlina. W sumie w całym turnieju AP Reissa Kościan wygrała 7 spotkań, przegrała 3, a bilans bramkowy wyniósł 48:16.

Klasyfikacja Międzynarodowego Turnieju RCR Cup Międzyzdroje 2021
(24-26 września 2021 roku)

Liga Mistrzów:
1. AP Polonia Środa Wlkp.
2. FC Hertha 03 Berlin – Zehlendorf
3. MLUKS Dwójka MOS Gubin

Liga Europy:
1. AP Reissa Kościan
2. ISF Pogoń Barlinek
3. KS Prawobrzeże Świnoujście

Aktualnie Akademia Piłkarska Reissa – Kościan prowadzi treningi i nabory we wszystkich kategoriach wiekowych: Skrzat (3-6 lat), Żak (7-9 lat), Orlik (10-11 lat), Młodzik (12-13 lat), Trampkarz (14-15 lat). Każdy nowy zawodnik ma zagwarantowany tydzień bezpłatnych treningów zapoznawczych i klubową piłkę. Szczegóły pod tel. kom. 606 976 471 i www.facebook.com/apr.koscian.

 

binary comment

 

Najnowsze artykuły