MYŚLĘ, WIĘC NIE ŚMIECĘ – PODSUMOWANIE AKCJI

W miniony weekend 17-19 września w Polsce odbywał się finał ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata”, tym razem pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę”. Akcja posiada już swoją długoletnią tradycję i prowadzona jest pod auspicjami Fundacji „Nasza Ziemia” w Warszawie.
Cieszymy się, że i w tym roku na zaproszenie Wójta Gminy Kościan do czynnego udziału w porządkowaniu Naszej „Małej Ojczyzny” odpowiedziały wszystkie szkoły gminne. Uczniowie szkół wyruszali w pobliskie zakątki, aby uporządkować je z zalegających śmieci. Zebrano łącznie ponad 260 kg odpadów, które w poniedziałkowy poranek zostały przekazane we właściwe dla nich miejsce, tj. na składowisko odpadów.

Niestety niesprzyjające warunki atmosferyczne panujące w ostatnich dniach sprawiły, że sołectwa, które zadeklarowały udział w akcji, musiały zrezygnować z tego zamierzenia i przełożyć to przedsięwzięcie na inny termin. Oczywiście podejmowanie tego typu inicjatyw jest warte do organizowania także w pozostałe dni roku. Wyrażamy głęboką nadzieję, iż kształtowanie właściwych postaw proekologicznych od najmłodszych lat w mieszkańcach naszej gminy zaowocuje zmniejszeniem ilości odpadów zalegających w przydrożnych rowach i przy ścieżkach. Wspólnie zadbajmy o porządek w naszych miejscowościach. Gdy widzimy podrzuty odpadów – reagujmy! A gdy znajdujemy rozrzucone śmieci – podnieśmy je i wyrzućmy je we właściwym miejscu. Zacznijmy porządkowanie naszej planety od naszych właściwych reakcji i nawyków! (ms)

 

Źródło: Gmina Kościan

Najnowsze artykuły