PIERWSZA PORAŻKA “OBRY” II KOŚCIAN

Pierwszej porażki w rozgrywkach B-klasy doznała druga drużyna “Obry” Kościan. Zespół który poprowadził trener Robert Mikołajczyk przegrał na wyjeździe z “Krobianką” II Krobia 0:1.

Zbieżność terminów rozegrania meczy obu drużyn “Obry” oraz przesunięcie kliku zawodników rezerw do pierwszego zespołu spowodowało iż ci pierwsi pojechali do Krobi w bardzo odmłodzonym składzie. Debiut w seniorskiej piłce zaliczyło trzech juniorów młodszych (rocznik 2005) Kacper Mroziński, Adam Potocki i Mikołaj Jędraszyk.

W pierwszej połowie na boisku przeważali gospodarze którzy stworzyli więcej sytuacji bramkowych. Po jednej z nich w 13 minucie meczu piłkę do bramki Wiktora Króla skierował Michał Hajduk. Po przerwie obraz gry uległ zmianie i goście zaczęli przeważać na boisku. Niestety nie udało się im pokonać bramkarza gospodarzy. Zaraz po wznowieniu gry stuprocentowych sytuacji nie wykorzystali Szymon Obolewicz i Adam Potocki. Później po uderzeniu z około 40 metrów Bartosza Rudawskiego piłka trafiła w poprzeczkę. Strzały Patryka Walkowiaka, Kacpra Mrozińskiego, Oskara Ludwiczaka i Tobiasza Białego były niecelne lub trafiały prosto w ręce bramkarza. Mimo porażki należy pochwalić kościański zespół za postawę na boisku oraz walkę z silniejszym fizycznie oraz bardziej doświadczonym przeciwnikiem. W szeregach gospodarzy wystąpił mający za sobą grę w IV lidze Jakub Borowczyk.

W najbliższą niedzielę “Obra” II Kościan zagra na własnym boisku z “Iskrą” Długie Stare. Początek o godzinie 11.00.

 

Najnowsze artykuły