W CIENIU DOBREGO DRZEWA

Koncertem „W cieniu dobrego drzewa”(11.09.2021 r. , ruiny kościoła Św. Marcina w Gryżynie), przygotowanym przez Janusza Adama Dodota i zaproszonych przez niego artystów, zakończono projekt Stowarzyszenia Centrum Rozwoju Gminy Kościan pn. „Historie drzewami pisane”. Wykonawcy oczarowali widzów pięknem metafory, zbudowanym nastrojem, mądrością, prawdą, artystycznym kunsztem. Widzowie zostali zabrani w świat , w którym drzewa to ramiona wrastające w życie, to powiew wolności, radość i nadzieja. Drzewa to symbol sprawiedliwości, wielkości, królewskości, piękna, poezji, szlachetności, boskiego ducha, zmartwychwstania, nieśmiertelności.
Życie drzew, dzięki znakomitemu scenariuszowi i reżyserii Janusza Adama Dodota, dzięki śpiewającym- Darii Kaczór-Boś, Gabi Itkowiak, Renacie Majorek, Lidii Wytykowskiej oraz muzykom- Michałowi Dolacie i Marcinowi Ruszkiewiczowi i recytatorom Vanessie Smoczyk i J.A.Dodotowi, stało się bliskie każdemu widzowi, bo drzewa czują, radują się, smucą i …wyciągają do nas ręce.
Mamy nadzieję, że koncert będzie grany jeszcze wielokrotnie. To dzieło, jest nie tylko niezwykle piękne, ale czyni nas lepszymi.

 

Najnowsze artykuły