STARTUJE PROJEKT “OBRA PRO”

Startuje “Obra PRO” projekt skierowany do zawodników Akademii “Obry” Kościan z roczników 2005-2008. Wyselekcjonowani zawodnicy w ramach dodatkowych zajęć treningowych będą doskonalić swoje umiejętności techniczno – taktyczne, a także rozwijać zdolności motoryczne. Projekt przewiduje również progres w sferze mentalnej. Trenerem głównym prowadzącym zajęcia będzie drugi trener pierwszego zespołu seniorów Wojciech Janicki, mający bogate doświadczenie w pracy z młodzieżą w największych wielkopolskich Akademiach na poziomie Centralnej Ligi Juniorów.
W zajęciach treningowych pomagać będą trenerzy pracujący na co dzień w grupach młodzieżowych “Obry” Kościan.
Głównym celem projektu będzie przygotowanie oraz w perspektywie czasu wprowadzenie jak największej ilości wychowanków w struktury pierwszego zespołu. Podczas zajęć będziemy monitorować wyróżniających się zawodników z grup młodzieżowych, którzy poza podnoszeniem swoich umiejętności piłkarskich zapewne pogłębią swoją wiedzę w temacie odpowiednich nawyków żywieniowych czy profilaktyki w zakresie prewencji urazów – mówi Trener Wojciech Janicki.
Zależało nam na tym, żeby wyselekcjonować najbardziej utalentowanych graczy z Akademii “Obry” Kościan i zaprosić ich na dodatkowe treningi. W całym procesie szkoleniowym przejście z piłki juniorskiej do seniorskiej jest największym problemem. Robimy jednak wszystko, żeby pomóc chłopakom postawić ten ważny krok – podkreśla Igor Rudawski Prezes Obry.
Grupa jest rotacyjna i otwarta dla wszystkich ambitnych wychowanków chcących spełnić swoje marzenie o grze w pierwszej drużynie.
Jest to pilotażowy cykl treningów, który w przypadku powodzenia rozszerzony zostanie o kolejne roczniki trenujące w Akademii “Obry” Kościan.
Projekt poza zajęciami treningowymi na boisku zakłada analizy video oraz spotkania z dietetykiem i fizjoterapeutą. Sponsorem strategicznym projektu została firma MAGIK Pana Piotra Domagały.

Najnowsze artykuły