UPRAWIAŁA ZIELENINĘ W TUNELU FOLIOWYM

Czas końca lata i nastanie jesieni, początkuje zbiory upraw z pól i ogródków. Jedną taką uprawą w tunelach foliowych, zainteresowali się kościańscy kryminalni, którzy niezamierzenie zmuszeni byli, przedwcześnie dokonać jej zbiorów.

W jednej z miejscowości na terenie gminy Kościan, co raz większe zainteresowanie budziły dwa tunele foliowe, w których były uprawiane warzywa. W ich tylnych częściach, przez foliową ścianę widoczne były mocno rozrastające się krzewy, o charakterystycznych wiązkach pięciu liści, a krzewy te przysłaniały pozostałe warzywa.

W minionym tygodniu policjanci z Wydziału Kryminalnego naszej komendy  zlikwidowali nielegalną uprawę 5 krzewów konopi siewnych. Uprawę tę ujawnili w dwóch tunelach foliowych na pewnym podwórku.  W tej sprawie przesłuchano właścicielkę posesji, 58-letnią  mieszkankę gminy Kościan. Kobieta przyznała się do nielegalnej uprawy konopi. W trakcie przeszukania budynku mieszkalnego, policjanci ujawnili w pokoju zajmowanym przez jej 23-letniego syna, niewielkie ilości środka odurzającego w postaci marihuany. Za posiadanie substancji zabronionej, mężczyźnie przedstawiono zarzut  z art. 62 pkt. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, który przyznał się do popełnienia czynu opisanego w zarzucie. Za przestępstwo to grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Kobiecie, zgodnie z art. 63 pkt. 1 tej samej ustawy, za prowadzenie nielegalnej uprawy grozi także do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Mariusz Wojciechowski

Źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły