WYMIANA POLSKICH STRAŻAKÓW W GRECJI

23 sierpnia br. nastąpiła wymiana polskich strażaków biorących udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych w Grecji. Po wylądowaniu w Atenach strażacy z 2 zmiany udali się do polskiej bazy, po czym dokonali podmiany składu osobowego bezpośrednio na miejscu akcji gaśniczej. Wynikało to z faktu, że przed południem w rejonie dotychczasowych działań wybuchł pożar, zagrażający pobliskiej miejscowości, do którego konieczne było zadysponowanie strażaków oczekujących na podmianę.
Grupa strażaków 1 zmiany GFFFV Poland wylądowała ok. godz. 21.00 na lotnisku w Warszawie. Załogę przywitali Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński wraz z Wiceministrem Maciejem Wąsikiem oraz Komendant Główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak wraz z Zastępcami nadbryg. Adamem Koniecznym i nadbryg. Krzysztofem Hejdukiem.
24 sierpnia, około godziny 2.00 nad ranem 1 zmiana kościańskich strażaków dojechała do Poznania, gdzie powitał ich Komendant Powiatowy PSP w Kościanie st. kpt. Szymon Klemenski. Wspólnie wrócili do jednostki, po powitaniu z kolegami i krótkich opowieściach udali się do swoich domów. W działaniach w okolicach miejscowości Vilia, około 60 km od Aten udział bierze czterech kościańskich strażaków:
– st. kpt. Jacek Donaj
– mł. asp. Dominik Jankowski
– mł. ogn. Michał Bednarczyk
– mł. ogn. Szymon Michalski

 

 

Najnowsze artykuły