WAKACJE NA FINISZU

Wakacje zbliżają się ku końcowi. Dzięki środkom samorządu miasta Kościana w szkołach oraz instytucjach kultury i sportu przez cały okres ferii letnich zorganizowane były zajęcia dla dzieci pozostających w mieście.

W pierwszym tygodniu wakacji w kościańskich szkołach (z wyłączeniem Szkoły Podstawowej nr 4 – z uwagi na termomodernizację) realizowane były „Wesołe profilaktyczne wakacje 2021”. Aktywności oparto na programie profilaktyki, z uwzględnieniem zajęć sportowo-rekreacyjnych, regularnych ćwiczeń na placach zabaw/ siłowniach zewnętrznych, basenie.

Dzieci mogły skorzystać również z propozycji Kościańskiego Ośrodka Kultury, który realizuje „Lato w KOK”. Są to m.in. wakacyjne poranki filmowe, warsztaty muzyczne, plastyczne, ceramiczne, a także warsztaty pantomimy, spektakle oraz mobilne laboratorium, a także półkolonie pt. „TIK- TOK Youtuberzy”, podczas których młodzież mogła nauczyć się jak kręcić wartościowe filmy do mediów społecznościowych.

Muzeum Regionalne w Kościanie w lipcu w Wiatraku „Michał” przy Skwerze Krimpen przeprowadziło warsztaty rzeźbiarskie pod kierunkiem artysty-rzeźbiarza Mariana Malińskiego, a na kościańskim Pl. Wolności zorganizowało piknik i otwarcie wystawy „Kajko i Kokosz uczą archeologii”, z atrakcjami poświęconymi bohaterom komiksu Janusza Christy.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zielone warsztaty dla dzieci „Zielono mi” przygotowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kościanie. W bibliotece podczas wakacji organizowane są także m.in. zajęcia plastyczne, konkurs na kartkę oraz inne ciekawe spotkania.

Dzieci z całego powiatu kościańskiego w czasie wakacji od pn. do pt. miały tańszy wstęp na kościański basen w cenie 6 zł za godzinę.

Poniżej zdjęcia z przebiegu zajęć dla dzieci pozostających w mieście.

 

Źródło: Miasto Kościan

Najnowsze artykuły