MŁODY KOŚCIANIAK W NARODOWEJ BAZIE TALENTÓW

Alan Szkudlarek z Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan zdobył aż dwa wyróżnienia indywidualne podczas Turnieju #EkstraTalent PKO BP Ekstraklasa, który gościł w Wielkopolsce i trafił do Narodowej Bazy Talentów.

„Ekstra Talent” to program PKO BP Ekstraklasy i Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu, który łączy w sobie turniej piłki nożnej dla dzieci do dwunastego roku życia oraz testy sprawnościowe. W turniejach, jakie odbywają się w miastach Ekstraklasy, biorą udział młodzi piłkarze z drużyn zaproszonych przez kluby m.in. Lecha Poznań i Wartę Poznań

Natomiast w przerwach między fazami turnieju, odbywają się testy sprawnościowe pod okiem specjalistów z Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Dzieci mogą sprawdzić się w 3 próbach: zwisie na ugiętych rękach, biegu wahadłowym 10 x 5 metrów oraz w biegu wytrzymałościowym, wahadłowych na 20 metrów. Wyniki testów odbywających się według ogólnoeuropejskiego wzoru EUROFIT, zostały zapisane w Narodowej Bazie Talentów prowadzonej przez Ministerstwo.

W tym roku niezwykłym wyczynem popisał się Alan Szkudlarek z Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan, który okazał się najlepszy w BEEP TEST – Bieg wytrzymałościowy oraz Biegu wahadłowym 10×5 metrów. Należy wspomnieć, że Alan walczył z zawodnikami o rok starszymi, a mimo to okazał się najlepszy. Jego wynik w BEEP TEST jest aktualnie najlepszy w Polsce.

– Wyróżniający się zawodnicy z AP Reissa Kościan regularnie biorą udział w projekcie „Akademie Klasy Ekstra” i „Ekstra Talent”. Możliwość rywalizacji na obiektach klubów ekstraklasy z czołowymi zespołami wychowuje ich na przyszłość, a jednocześnie to wspaniała przygoda. Sukces Alana nie byłby możliwy dzięki współpracy z Rodzicami, którymi dziękuję za zaufanie w procesie wychowywania syna poprzez sport – mówi koordynator i trener Tomasz Woźniak z AP Reissa Kościan.

Przypomnijmy, że młodzi kościaniacy w czerwcu wywalczyli drugie miejsce w Turnieju „Akademie Klasy Ekstra” i zaliczani są do ścisłej czołówki najlepszych zespołów rocznika 2011 w Wielkopolskim ZPN. Klub prowadzi treningi i nabory we wszystkich kategoriach wiekowych: Skrzat (3-6 lat), Żak (7-9 lat), Orlik (10-11 lat), Młodzik (12-13 lat), Trampkarz (14-15 lat). Szczegóły pod tel. kom. 606 976 471 i www.facebook.com/apr.koscian/ .

 

 

binary comment

Najnowsze artykuły