TRAGEDIA NA DRODZE

Do tragicznego w swych skutkach wypadku doszło 13 sierpnia br. na trasie Czacz – Przysieka Polska (gmina Śmigiel). W wyniku uderzenia samochodu osobowego w drzewo śmierć poniósł
23-letni mężczyzna. Informację o zdarzeniu dyżurny operacyjny powiatu otrzymał o godz. 6.09. Na miejsce zadysponowane zostały dwa zastępy z KP PSP w Kościanie, OSP Czacz, OSP Stare Bojanowo i OSP Śmigiel. Po przybyciu zabezpieczono teren akcji oraz przeprowadzono rozpoznanie. Samochód osobowy uderzył przodem w drzewo, okręcił się i tyłem uderzył w kolejne drzewo.
Pojazdem podróżowała jedna osoba – kierowca, który nieprzytomny pozostawał w pojeździe. Strażacy nie stwierdzając oddechu ani tętna natychmiast ewakuowali poszkodowanego na zewnątrz samochodu i rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową z użyciem defibrylatora. W międzyczasie na miejsce przybył Zespół Ratownictwa Medycznego. Niestety wspólne działania strażaków i ratowników medycznych nie przywróciły funkcji życiowych i stwierdzony został zgon kierowcy. Przybyły na miejsce Prokurator oraz Policja przeprowadzili czynności dochodzeniowe. Po ich zakończeniu strażacy wspólnie z załogą pomocy drogowej usunęli wrak oraz oczyścili jezdnię z pozostałości powypadkowych.
Wyruszając w trasę pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze. Zmęczenie, pośpiech, nieostrożność… nie są dobrym sprzymierzeńcem w podróży.

 

 

źródło: KP PSP Kościan

Najnowsze artykuły