WYMARZONA RESTAURACJA

Prawdziwe dania restauracyjne, kelner, menu, rezerwacja stolika, elegancje stroje to, po miesiącach izolacji spowodowanej m.in. pandemią było marzeniem mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Jarogniewicach. Marzenia się spełniają.  – Nasi mieszkańcy bardzo marzyli o wyjściu razem do restauracji – mówi Katarzyna Michalewicz – dyrektor DPS w Jarogniewicach. – Ze względu na brak możliwości technicznych, konieczność przewiezienia około 30 osób na wózkach inwalidzkich, postanowiliśmy zorganizować restauracje na terenie naszego Domu. Udało się to 10 sierpnia. Było wszystko: eleganckie stroje, świece, kwiaty, muzyka oraz pyszne jedzenie – opowiada K. Michalewicz.

Pracownicy Domu zadbali o każdy szczegół, klimat, odpowiednią, nastrojową muzykę, która wprawiła wszystkich w dobry nastrój podczas rozkoszowania się daniami.

– Pragnęliśmy dać naszym mieszkańcom odrobinę radości. Wszyscy sami wybierali potrawy i desery – mówi Katarzyna Michalewicz. Dania za szczególną dbałością przygotowała restauracja „Cztery Korony” ze Śremu.  – Z całego serca dziękujemy panu Ireneuszowi Walczakowi, właścicielowi restauracji oraz kucharzom za wyśmienite potrawy. Obsługa kelnerska była na najwyższym poziomie – podkreśla pani dyrektor.

Restauracja to nie jedyna atrakcja, którą pracownicy przygotowali dla mieszkańców Domu. Dzień później DPS odwiedziła kosmetyczka, która zadbała o urodę mieszkanek. Był czas na masaże twarzy, maseczki, paznokcie. Z kolei w najbliższą niedzielę o piękne fryzury zadba fryzjerka. Przyszły tydzień rozpocznie się od poniedziałkowej degustacji lodów Magdy Gessler, a zakończy się letnim „party w ogrodzie”.

 

 

źródło: Powiat Kościański

Najnowsze artykuły