X EDYCJA GRY MIEJSKIEJ W KOŚCIANIE – 2 PAŹDZIERNIKA 2021

Stowarzyszenie Strzeleckie i Historyczne im. Kościańskiej Rezerwy Skautowej informuje że w dniu 2 października planowane jest przeprowadzenie X Edycji Gry Miejskiej w Kościanie.
Jest to unikatowe wydarzenie na skalę całego naszego kraju, gdyż od 10 lat nieprzerwanie prowadzona jest zabawa/gra miejska oparta o autentyczne wydarzenia które miały miejsce w Kościanie podczas Powstania Wielkopolskiego.
Gra ma na celu przybliżenie mieszkańcom Kościana i całej Wielkopolski wielkiego zrywu Kościańskiej Rezerwy Skautowej, która to w nadzwyczaj odważnym czynem wkradła się nocą na teren pruskiego garnizonu i wykradła z niego całą składowaną tam broń i amunicję, dzięki temu czynowi uzbrojono rzeszę powstańców, która walczyła dalej o naszą wolność.
Ten zapomniany i mało znany czyn Kościańskich skautów stał się zalążkiem prowadzonej Gry Miejskiej.
Z tego miejsca chcemy zaprosić Was wszystkich do udziału w tej Grze, terenem gry jest całe miasto Kościan, czeka na Was wiele misji wymagających zarówno sprawności fizycznej, manualnej oraz umysłowej.
Kilkanaście grup rekonstrukcyjnych i nie tylko przygotowało dla uczestników wiele zadań a na końcu wyłonieni zostaną tegoroczni zwycięscy.
Jest to wydarzenie niespotykane na skalę naszego kraju, nigdzie dotąd Gra miejska nie cieszyła się takim powodzeniem i nie trwała nieprzerwanie od tylu lat.
Zapraszamy Państwa do udziału w Grze czy to jako uczestników, a może organizatorów misji.

Najnowsze artykuły