MŁODZI PIŁKARZE NA NIEZWYKŁYCH ZAJĘCIACH W MBP

Dzieci z AP Reissa Kościan w ramach akcji „Aktywne Lato 2021” wzięły udział w niezwykłych zajęciach w Miejskiej Bibliotece Publicznej im.Adama Tomaszewskiego w Kościanie. Pani bibliotekarki podbiły serca młodych sportowców. Młodzi piłkarze z Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan regularnie odwiedzają Miejską Bibliotekę Publiczną im.Adama Tomaszewskiego. Tym razem na zajęcia przygotowane przez panią Joannę Markiewicz i panią Justynę Gęślak udały się skrzaty i żaki. Podczas spotkania dzieci m.in.: poznały historię naszego miasta, zobaczyły dawne mury miejskie, które są w podziemiach biblioteki, zajrzeli do wszystkich zakamarków biblioteki. Ponadto poznali postać patrona – pisarza, podróżnika, żołnierza AK pana Adama Tomaszewskiego, a następnie publikacje o tematyce sportowej, które są w księgozbiorze placówki. Pobyt w MBP zakończyły zajęcia rytmiczne, które były połączone ze sportowymi zagadkami.

– W Akademii oprócz wychowywania poprzez sport kładziemy duży nacisk, aby nasi podopieczni zdobywali jak najwyższe wyniki w nauce i oceny zachowania. Zadanie to bez pokochania świata książęk jest trudne do wykonania, a MBP oferują bogatą ofertę m.in. seria „Najfutbolniejsi” czy bogato ilustrowane książki o piłkarzach. Nie każdy z nich będzie grał zawodowo w piłkę nożną, ale dzięki temu w przyszłości będzie dobrym, inteligentnym i kulturalnym człowiekiem – mówi koordynator Tomasz Woźniak z AP Reissa Kościan.

W ramach akcji „Aktywne Lato 2021” w każdym tygodniu od poniedziałku do piątku w godz. 16.30-20.00 klub Akademia Piłkarska Reissa – Kościan zaprasza na bezpłatne treningi zapoznawcze w kategoriach od 4 roku życia aż do końca klasy ósmej. Ponadto odbywa się szerego wydarzeń w weekendy, a w sierpniu klub przygotuje półkolonie i obóz sportowy w Darłowie. Zapisy i szczegółowe informacje pod tel. kom. 606 976 471 i www.akademiareissa.pl .

 

Najnowsze artykuły