TRWA AKCJA „AKTYWNE LATO 2021” Z AP REISSA KOŚCIAN

Akademia Piłkarska Reissa – Kościan mimo trwających wakacji przygotowała dla mieszkańców miasta i gminy wiele atrakcji. Dzieci i młodzież mogą skorzystać m.in. z regularnych bezpłatnych treningów, półkolonii i weekendowych wydarzeniach.  Tylko w miniony weekend na Orliku przy ul. Wyzwolenia 24 w Kościanie na wydarzeniach zorganizowanych przez Akademię Piłkarską Reissa – Kościan pojawiło się blisko 100 osób. W sobotę w zabawach i grach wzięło udział aż 30 przedszkolaków i skrzatów, którzy przez ponad dwie godziny bawili się z piłką. Natomiast w niedzielę odbył się mini piknik sportowy, w którym wzięły udział młodziki i trampkarze wraz z rodzicami. Najpierw odbył się mini turniej systemem każdy z każdym i rewanże. Następnie przyszedł czas na mecz Rodzice vs Trenerzy i Dzieci, a później przyszedł czas na wspólne rozmowy, grill, kawę i ciasto. W każdym tygodniu od poniedziałku do piątku w godz. 16:30-20:00 klub Akademia Piłkarska Reissa – Kościan wspierający Burmistrza Miasta Kościana i Gminę Kościan w upowszechnianiu kultury fizycznej zaprasza na bezpłatne treningi zapoznawcze w kategoriach od 4 roku życia aż do końca klasy ósmej. Zapisy i szczegółowe informacje pod tel. kom. 606 976 471 i www.akademiareissa.pl .

– W Akademii najważniejszy jest młody zawodnik, dlatego każdy trening jest dostosowany do możliwości i grupy wiekowej piłkarza. Projekt ma na celu ukazanie, że trening i mecz to wyzwanie, radość, ale również okazja na popełnianie błędów i wyciągania z nich wniosków, które zaprocentują w przyszłości – mówi koordynator Tomasz Woźniak z AP Reissa Kościan.

Ponadto klub ma za sobą pierwszy turnus półkolonii, w którym wzięło udział 15 najmłodszych mieszkańców miasta i gminy Kościan. Program obfitował w wiele niezwykłych wydarzeń m.in. wyjazd do Multikina na komedię familijną „Tom i Jerry”, wycieczka do Muzeum-Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera w Puszczykowie, wycieczka na Stadion Miejski w Poznaniu i do ZOO, warsztaty w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kościanie oraz liczne zajęcia sportowe. W sierpniu odbędzie się kolejny turnus i obóz sportowy w Darłowie. Zawodnicy rozgrywają również mecze kontrolne i startują w turniejach. Ostatnio kościańscy młodzicy zmierzyli się z TPS Winogrady Poznań, a grupa orlików reprezentowała powiat kościański w regionalnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju PROCAM Cup – Mistrzostwa Dzieci z małych miejscowości i wsi. Drużyna wygrała kolejno z Polonią Jastrowie Sypniewo, Gminą Krobia, UKS Grom Krobia, UKS Wińsko, a uległa tylko UKS Orlik Mosina. Z takim bilansem spotkań i 24 strzelonymi bramkami APR Kościan ma szansę na udział w wielkim finale w Ustce. Wszystko to za sprawą regulaminu turnieju, który mówi o tym, iż premiowane awansem są zwycięzcy turniejów regionalnych oraz drużyna z drugiego miejsca, która zdobędzie najwięcej punktów i bramek w turnieju eliminacyjnym. Nagrodę najlepszego zawodnika otrzymał Leon Dolata, który jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Kościanie.

Przypomnijmy, że występy zespołów Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan w rozgrywkach dziecięcych i młodzieżowych wspierają: Urząd Miejski Kościana, Powiat Kościański, Gmina Kościan, MOSiR Kościan i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościanie

 

 

Najnowsze artykuły