KOŚCIANIACY WYGRALI NAJWIĘKSZY TURNIEJ W WIELKOPOLSCE

Zwycięstwem orlików Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan zakończył się Ogólnopolski Turniej KABAT Cup 2021 w Janowcu Wielkopolski, który jest największą imprezą piłkarską w regionie. Podopieczni trenera Tomka Woźniaka odnieśli komplet zwycięstw.

Od kilku lat na terenie powiatu wągrowieckiego odbywa się Turniej Euro Cup dla dzieci i młodzieży, który stał się największym letnim turniejem w Wielkopolsce i zyskał rangę imprezy ogólnopolskiej. W tegorocznej edycji w kategorii orlika z powodzeniem wystąpiła Akademia Piłkarska Reissa – Kościan. Młodzi kościaniacy w fazie grupowej wygrali kolejno z zespołami: KP Olimpia Janowiec Wlkp. 4:1, Polonia Chodzież 1:0, KS Canarinhos Skórzewo II 1:0 i Poznaniak Poznań 4:0, a taki bilans spotkań zapewnił im awans do Ligi Mistrzów.

Również w walce o podium podopieczni trenera Tomasza Woźniaka okazali się bezkonkurencyjni i wygrali kolejno z zespołami: Juventus Bydgoszcz 1:0, Calcio Wągrowiec 3:0, UKS APR SMS Ślesin 5:1 i KS Canarinhos Skórzewo 1:0. Drugie miejsce wywalczyła drużyna ze Ślesina, a trzecie Canarinhos Skórzewo.

– To kolejny sukces moich podopiecznych w tym miesiącu i był to dla nas ważny sprawdzian przed wojewódzkimi eliminacjami do finału Procam CUP – Mistrzostwa Dzieci z Małych Miejscowości i Wsi. Straciliśmy tylko dwie bramki, a w spotkaniu z utytułowanym zespołem UKS APR SMS Ślesin pokazaliśmy piłkę na najwyższym poziomie i wygraliśmy 5:1. Cały czas ciężko pracujemy, aby rozwijać tą utalentowaną grupę i wierzę, że w przyszłości zobaczymy ich w Centralnej Lidze Juniorów – mówi trener Woźniak.

Aktualnie w Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan trwają tzw. letnie nabory uzupełniają, a w treningach mogą wziąć udział zarówno chłopcy, jak i dziewczynki, już od 4 roku życia. Szczegóły pod tel. kom. 606 976 471 i www.facebook.com/apr.koscian.

Przypomnijmy, że występy zespołów Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan w rozgrywkach dziecięcych i młodzieżowych wspierają: Urząd Miejski Kościana, Powiat Kościański, Gmina Kościan, MOSiR Kościan i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościanie.

Najnowsze artykuły