PUCHAR LATA DLA AP REISSA KOŚCIAN

Zwycięstwem orlików Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan zakończył się Ogólnopolski Turniej o Puchar Lata 2021 w Kaliszu. Najlepszym piłkarzem turnieju został kościaniak Franciszek Flis. Po raz kolejny do Kalisza zjechały zespoły z różnych stron Polski, które zgodnie z unifikacją PZPN rywalizowały przez całą sobotę na obiekcie Majkowskie Wembley o Puchar Lata 2021. W pierwszej fazie turnieju drużyny rywalizowały systemem „każdy z każdym” o awans do strefy medalowej. Orliki z AP Reissa Kościan wygrały kolejno z: AKS SMS Łódź 2:0, KKS Kalisz 2:0, Ślęzą Wrocław 2:0, rezerwami KKS Kalisz 7:0 i ulegli Progresowi Zduńska Wola 1:2. Taki bilans spotkań zapewnił podopiecznym trenera Tomasza Woźniak awans do finału, w którym zmierzyli się z AKS SMS Łódź i wygrali 1:0.

– Wspięliśmy się na wyżyny swoich umiejętności, a jednocześnie pokazaliśmy jak ważna w piłce nożnej jest gra zespołowa i dzięki temu sięgnęliśmy po złote medale. Występy w takich imprezach, w których przez cały dzień rozgrywamy więcej spotkań niż wiele zespołów przez cały sezon ligowy będą w przyszłości procentować. Jestem dumny z moich podopiecznych, a dodatkowo Franek Flis został najlepszym zawodnikiem turnieju – mówi trener Tomasz Woźniak z AP Reissa Kościan.

Kościaniacy jeszcze nie udają się na zasłużone wakacje, gdyż w ciągu najbliższego tygodnia zagrają w trzech ważnych imprezach. Najpierw wystąpią w największym turniej w Wielkopolsce, czyli KABAT Euro Cup 2021 w Janowcu Wielkopolskim. Następnie będą reprezentować Gminę Kościan w wojewódzkich eliminacjach do finału Procam CUP – Mistrzostwa Dzieci z Małych Miejscowości i Wsi, a sezon zakończą w turnieju UEFA Respect we Wrocławiu. Aktualnie w Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan trwają tzw. letnie nabory uzupełniają, a w treningach mogą wziąć udział zarówno chłopcy, jak i dziewczynki, już od 4 roku życia. Regularne zajęcia sportowe, które są przede wszystkim świetną zabawą, przyczynią się do wzrostu aktywności fizycznej i odporności dziecka. Wszystkie działania Akademii skupiają się na jednym, najważniejszym aspekcie – zdrowiu i szczęściu dziecka. Klub prowadzi w Kościanie treningi we wszystkich kategoriach wiekowych: Skrzat (3-6 lat), Żak (7-9 lat), Orlik (10-11 lat), Młodzik (12-13 lat), Trampkarz (14-15 lat). Szczegóły pod tel. kom. 606 976 471 i www.facebook.com/apr.koscian/ .

 

Najnowsze artykuły