ZATRZYMANY CHWILĘ PO POPEŁNIENIU PRZESTĘPSTWA

Spacer szlakiem lokali gastronomicznych zakończył się zarzutami dla 21-letniego mieszkańca Kościana. Mężczyzna odpowie za uszkodzenie wyposażania baru działającego na terenie Nowego Dębca.

We wtorek 22 czerwca ok. godz. 20:10 otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące niszczenia wyposażenie lokalu gastronomicznego przez młodego mężczyznę. Jak się później okazało, 21-letni mieszkaniec Kościana spacerując po letniskowej miejscowości odwiedzał lokale gastronomiczne. Gdy został wyproszony z jakiegoś baru, szukał kolejnego. Patrol skierowany na miejsce zatrzymał wskazanego mężczyznę. Po zniszczeniu wypoasażenia, zmienił już miejsce biesiadowania. W chwili zatrzymania mężczyzna był nietrzeźwy.

Osoba, która zgłaszała interwencję wskazała, że chłopak zniszczył wyposażenie baru, uszkodził schładzarkę do piwa oraz zarysował lodówkę. Wartość strat wyceniono na kwotę 3000zł.

Zatrzymany, po wytrzeźwieniu w policyjnej celi, usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Przyznał się do jego popełnienia. Podczas zatrzymania okazało się, że mieszkaniec Kościana jest poszukiwany, w celu odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwo. Policyjną celę zamienił na więzienną.

Za uszkodzenie mienia grozi kara od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły