AKTYWNIE DLA MARYSI – MELDUNEK Z TRASY #1

Akcja „Aktywnie dla Marysi” rozpoczęta. Dziś o 7:00 rano śmigielscy pielgrzymi wyruszyli sprzed budynku Urzędu Miejskiego Śmigla w kierunku Jasnej Góry, by kwestować na rzecz 5-miesięcznej Marysi z Brenna. Cztery rowery i bus – takiego widoku należy wypatrywać na trasie. Bus, ponieważ burmistrz Śmigla Małgorzata Adamczak w minionym tygodniu nabawiła się urazu stopy, który wykluczył możliwość przejechania 300-kilometrowej trasy rowerem. Choć zmieniła dwa koła na cztery, cel pozostał ten sam. Jeszcze przed wyjazdem organizatorzy otrzymali pozytywny odzew ze strony mieszkańców, którzy bardzo szybko zaczęli zapełniać puszkę z pieniędzmi. Swoje wsparcie okazują również napotkane na trasie osoby. To z pewnością dodaje dużo sił!
O 9:30 grupa dotarła do Krzywinia, gdzie spotkali się z burmistrzem Miasta i Gminy Jackiem Nowakiem.  Kolejna na trasie jest Święta Góra, a następnie spotkanie z przedstawicielami Starostwa Powiatowego w Gostyniu.
To nie jedyne spotkania z samorządowcami podczas zaplanowanej trasy. Pielgrzymi zwrócili się bowiem do włodarzy, których miejscowości będą mijać, z prośbą o promocję i wsparcie akcji. Jeszcze dziś spotkają się z wójtem gminy Pępowo, jutro z przedstawicielami gmin Zduny i Sulmierzyce oraz wiceburmistrzem Odolanowa. W poniedziałek pielgrzymów powitają wójt gminy Skomlin oraz Starosta Wieluński. A to wszystko, by wspomóc zbiórkę pieniędzy na najdroższy lek świata, którego potrzebuje 5-miesięczna Marysia z Brenna zmagająca się z SMA. Zebrano już ponad 2,5 miliona złotych, ale nadal potrzeba blisko 7. Organizatorzy zachęcają, by dołączyć razem z nimi do akcji „Aktywnie dla Marysi” . Wystarczy pokonać dowolny dystans i rodzaj aktywności, wrzucasz zdjęcie z treningu lub zrzut ekranu aplikacji na FB / Instagram, oznaczyć hasztagiem #AniołyMarysi i co najważniejsze – wpłacić dowolną kwotę do Skarbonki Marysi – https://www.siepomaga.pl/aktywniedlamarysi.

Najnowsze artykuły