APEL O OGRANICZENIE ZUŻYCIA WODY Z SIECI WODOCIĄGOWEJ

Wójt Gminy Kościan zwraca się z apelem do wszystkich odbiorców wody z miejscowości: Stare Oborzyska, Nowe Oborzyska, Pianowo (gm. Kościan) oraz części miejscowości Betkowo (gm. Czempiń) o ograniczenie poboru oraz oszczędne i racjonalne korzystanie z wody z gminnej sieci wodociągowej. W ostatnich dniach obserwujemy zwiększone o 30-40 % zużycie wody, co powoduje, że urządzenia wodociągowe, szczególnie w godzinach zwiększonego rozbioru, nie nadążają z produkcją wody dla wszystkich odbiorców obsługiwanych przez stację wodociągową Stare Oborzyska.

Proszę o rozważne użytkowanie wody pitnej z sieci i ograniczenie wykorzystywania wody do innych celów niż socjalno-bytowe. W szczególności proszę o ograniczenie do minimum  podlewania wodą z gminnej sieci wodociągowej działek, terenów rekreacyjnych, trawników oraz ograniczenie podlewania ogródków przydomowych i napełniania basenów.

Proszę mieszkańców o zrozumienie zaistniałej sytuacji oraz zastosowanie się do powyższej prośby. Jednocześnie informuję, że w przypadku gdy mieszkańcy nie będą stosować się do tych zasad, może nastąpić pogorszenie się jakości wody, spadek ciśnienia lub przerwy w dostawie wody. Za niedogodności i utrudnienia przepraszamy!

 

Wójt Gminy Kościan

/-/ Andrzej Przybył

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o