OGÓLNOPOLSKI SUKCES PIŁKARZY AP REISSA KOŚCIAN

Orliki Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan wywalczyły drugie miejsce w ogólnopolskim turnieju Bielik Cup 2021, którego finały odbyły się w Zakopanem. Kościaniacy w drodze na podium tego prestiżowego turnieju wyeliminowali m.in. utytułowany SMS Łódź.

Ogólnopolski Turniej Bielik Cup to jeden z najbardziej rozpoznawalnych turniejów w Polsce, którego finały od kilku lat odbywają się w Zakopanem. Orliki z Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan najpierw przebrnęły przez lutowe eliminacje i baraże w Krakowie, aby w dniach 3-6 czerwca 2021 r. walczyć o jak najlepszy wynik.

Kościaniacy o awans do strefy medalowej walczyli przez pierwsze dwa dni turnieju z zespołami: AKS SMS Łódź, Football Academy Legnica i AFzG im. Arkadiusza Głowackiego Kraków zgodnie z unifikacją PZPN systemem mecz rewanż. Podopieczni Tomasza Woźniaka sprawili dużą niespodziankę, gdyż wygrali grupę i awansowali do strefy medalowej.

Wyniki AP Reissa Kościan w fazie grupowej:
AP Reissa Kościan – Football Academy Legnica 5:1 i 1:1
AP Reissa Kościan – AFzG Kraków 3:1 i 3:1
AP Reissa Kościan – AKS SMS Łódź 3:2 i 3:4

W niedzielnych finałach AP Reissa Kościan walczyła o medale systemem każdy z każdym z zespołami: Stal Rzeszów, GKS Ksawerów i AFzG Kraków. Ostatecznie młodzi kościanicy wywalczyli srebrne medale, a najlepsza okazała się drużyna Stali Rzeszów. Brązowe medale powędrowały do Ksawerowa.

– Nasza gra i wyniki w Bielik Cup pokazały, że orliki AP Reissa Kościan to jeden z czołowych zespołów w WZPN, który godnie reprezentuje nasze miasto i region na szczeblu centralnym. Celem Akademii Piłkarskiej Reissa jest zapewnienie najlepszych warunków do rozwoju na każdym etapie szkolenia i wysoką, jakość oraz efektywność treningów. Udział zespołu w tych prestiżowych rozgrywkach był możliwy dzięki wsparciu samorządu lokalnego i rodziców, za co serdecznie dziękuje – mówi trener Tomasz Woźniak z AP Reissa Kościan.

Aktualnie w Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan trwają tzw. wiosenne nabory, a w treningach mogą wziąć udział zarówno chłopcy, jak i dziewczynki, już od 4 roku życia. Regularne zajęcia sportowe, które są przede wszystkim świetną zabawą, przyczynią się do wzrostu aktywności fizycznej i odporności dziecka. Wszystkie działania Akademii skupiają się na jednym, najważniejszym aspekcie – zdrowiu i szczęściu dziecka. Klub prowadzi w Kościanie treningi we wszystkich kategoriach wiekowych: Skrzat (3-6 lat), Żak (7-9 lat), Orlik (10-11 lat), Młodzik (12-13 lat), Trampkarz (14-15 lat). Szczegóły pod tel. kom. 606 976 471 i www.facebook.com/apr.koscian/ .

 

Najnowsze artykuły