GRALI, PRZEGRALI, ZNISZCZYLI

Zmagania sportowe potrafią dostarczyć bardzo wiele emocji, czasami też tych negatywnych. Przykładem wybuchu tych ostatnich jest zachowanie kilku mężczyzn, którzy odpowiedzą za uszkodzenie mienia. Prawdopodobnie nie potrafili pogodzić się z przegraną. Przestępstwo uszkodzenia mienia jest zagrożone karą pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Pierwsze zgłoszenie otrzymaliśmy w nocy 1 maja 2021 r. Ok godziny 3:40 dyżurny został powiadomiony o uszkodzeniu monitorów dotykowych w salonie gier działającym na terenie gm. Śmigiel. Zgłaszający wycenił wartość strat na kwotę 3450zł. W toku prowadzonego postępowania policjanci ustali sprawców uszkodzenia. Mężczyźni już usłyszeli zarzuty. 30-letni mieszkaniec powiatu wolsztyńskiego, oraz 29-letni mieszkaniec gm. Śmigiel przyznali się do uszkodzenia monitorów w salonie gier.

Kolejne zgłoszenie dotyczące uszkodzenia monitorów dotykowych w tym samym salonie gier otrzymaliśmy 25 maja 2021 r. Zgłaszający wycenił wartość strat na kwotę 1700zł. Również w tym przypadku sprawca uszkodzenia usłyszał już zarzuty, to 19-letni mieszkaniec Kościana. W toku prowadzonego postępowania kryminalni ustalili, że kilka dni wcześniej, 29-letni mieszkaniec gm. Śmigiel w ciągu jednego dnia dwukrotnie odwiedził salon i za każdym razem po przegranej niszczył jego wyposażenie. Straty spowodowane uszkodzeniem mienia wyniosły 4000zł.

Wszyscy sprawcy zgodnie przyznali, że w chwili popełnienia przestępstwa znajdowali się pod wpływem alkoholu. Monitory dotykowe uszkodzili z powodu złości, że gra nie szła po ich myśli. Teraz, oprócz przegranych pieniędzy, mogą jeszcze ponieść koszty naprawy urządzeń.

Uszkodzenie mienia jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do nawet 5 lat.

 

Źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły