PUCHAR PIAST CUP DLA AP REISSA KOŚCIAN

Drużyna orlika młodszego z kompletem zwycięstw i bez straty bramki zwyciężyła w Turnieju Piast Cup 2021, który odbył się w Swarzędzu. Królem strzelców został kościaniak Jan Grześkowiak.  Rozgrywany co roku z okazji rocznicy założenia klubu LZS Piast Kobylnica turniej dla dzieci i młodzieży odbył się w niedzielę na nowych boiskach ze sztuczną nawierzchnią SCSiR w Swarzędzu. W kategorii rocznika 2010 wystąpiły zespoły: AP Reissa Kościan. UKS Lider Swarzędz, LZS Piast Kobylnica, Meblorz Swarzędz, Poznaniak Poznań i Reprezentacja APR Gminy Dopiewo. Spotkania rozgrywane były systemem „każdy z każdym”.

Bezkonkurencyjni tego dnia byli młodzi kościaniacy z Akademii Piłkarskiej Reissa, którzy odnieśli komplet zwycięstw, zdobyli aż 18 bramek i nie stracili żadnej. Sukces tym większy, że zespół trenera Tomasza Woźniaka złożony był z chłopców z rocznika 2011 i przez cały turniej grę utrudniały intensywne opady deszczu oraz silny wiatr. Ponadto królem strzelców został Jan Grześkowiak z AP Reissa Kościan, a jego kolega z zespołu Filip Donat został najlepszym środkowym pomocnikiem turnieju.

Wyniki spotkań z udziałem AP Reissa Kościan:
AP Reissa Kościan – LZS Piast Kobylnica 2:0
AP Reissa Kościan – UKS Lider Swarzędz 7:0
AP Reissa Kościan – Repr. APR Gmina Dopiewo 4:0
AP Reissa Kościan – Meblorz Swarzędz 1:0
AP Reissa Kościan – Poznaniak Poznań 4:0

Klasyfikacja Piast Cup 2021:
1. AP Reissa Kościan
2. Repr. APR Gmina Dopiewo
3. UKS Lider Swarzędz
4. Meblorz Swarzędz
5. LZS Piast Kobylnica
6. Poznaniak Poznań

Aktualnie w Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan trwają tzw. wiosenne nabory, a w treningach mogą wziąć udział zarówno chłopcy, jak i dziewczynki, już od 4 roku życia. Regularne zajęcia sportowe, które są przede wszystkim świetną zabawą, przyczynią się do wzrostu aktywności fizycznej i odporności dziecka. Wszystkie działania Akademii skupiają się na jednym, najważniejszym aspekcie – zdrowiu i szczęściu dziecka. Klub prowadzi w Kościanie treningi we wszystkich kategoriach wiekowych: Skrzat (3-6 lat), Żak (7-9 lat), Orlik (10-11 lat), Młodzik (12-13 lat), Trampkarz (14-15 lat). Szczegóły pod tel. kom. 606 976 471 i www.facebook.com/apr.koscian/ .

 

 

Najnowsze artykuły