KOŚCIANIACY ZAGRALI W PIŁKARSKIEJ LIDZE MARZEŃ – VIDEO

Featured Video Play Icon

Wystartowała runda wiosenna Wielkopolsko-Lubuskiej Ligi Piłkarskiej, a rozgrywki w kategorii skrzata i żaka została zainaugurowane na Orliku w Kościanie. Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się dzieci z Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan. Wielkopolska-Lubuska Liga Piłkarska ma za zadanie integrację społeczności piłkarskiej z trzech województw: wielkopolskiego, lubuskiego i zachodnio-pomorskiego. Projekt ma na celu ukazanie, że mecz to wyzwanie, radość, ale również okazja na popełnianie błędów i wyciągania z nich wniosków, które zaprocentują w przyszłości. Taki charakter rozgrywek pozwala na to, by adepci byli odważni i nie bali się stawiać pierwszych kroków na boisku, a najważniejsza jest gra fair-play. W sobotę w Kościanie zainaugurowano rozgrywki w kategorii skrzata (3-6 lat) i żak (7-9 lat) zgodnie z wytycznymi GIS, Ministerstwa Zdrowia i PZPN. Najmłodsi zawodnicy z Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności na tle zespołów z Mosiny, Pecna i Puszczykowa. Każdy uczestnik otrzymał na zakończenie sportowy upominek, a spotkania rozgrywane były bez presji na wynik.

– Te rozgrywki to zdecydowanie szansa dla naszych adeptów, by rozwijali swoje umiejętności. Bez wątpienia liga daje szansę zawodnikom, ponieważ każdy, niezależnie od poziomu umiejętności, może wziąć udział w rozgrywkach. Dzieci z AP Reissa Kościan były kreatywne i odważne, a każda bramka dostarczyła dużo frajdy. Zdecydowanie było widać, że młodzi piłkarze znów czerpią radość z gry – mówi koordynator i trener Tomasz Woźniak z AP Reissa Kościan.

Natomiast w kolejne weekendy do rywalizacji przystąpią kategorie: orlik (10-11 lat), młodzik (12-13 lat), trampkarz (14-15 lat), w których zespoły z Kościana są faworytami w walce o złote medale. Zwłaszcza drużyna trampkarza prowadzona przez trenera Przemysława Skrzypczaka, która jest mistrzem jesieni i wypracował dużą punktową przewagę nad rywalami. Ogólnopolskie finały rozgrywek odbędą się w czerwcu na obiektach OSiR w Baranowie. Aktualnie w Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan trwają tzw. wiosenne nabory, a w treningach mogą wziąć udział zarówno chłopcy, jak i dziewczynki, już od 4 roku życia. Regularne zajęcia sportowe, które są przede wszystkim świetną zabawą, przyczynią się do wzrostu aktywności fizycznej i odporności dziecka. Wszystkie działania Akademii skupiają się na jednym, najważniejszym aspekcie – zdrowiu i szczęściu dziecka. Klub prowadzi w Kościanie treningi we wszystkich kategoriach wiekowych: Skrzat (3-6 lat), Żak (7-9 lat), Orlik (10-11 lat), Młodzik (12-13 lat), Trampkarz (14-15 lat). Szczegóły pod tel. kom. 606 976 471 i www.facebook.com/apr.koscian/ .

Przypomnijmy, że występy zespołów Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan w rozgrywkach dziecięcych i młodzieżowych wspierają: Urząd Miejski Kościana, Powiat Kościański, Gmina Kościan, MOSiR Kościan i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościanie.

 

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o