WERONIKA MANIA Z ZSP W KOŚCIANIE NA PODIUM OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU FRYZJERSKIEGO

III miejsce w XIII Ogólnopolskim Konkursie Fantazji Fryzjerskiej „Eko moda na głowie”, który odbył się 23 marca 2021 roku w Zespole  Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych nr 22 w Warszawie zajęła uczennica Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie Weronika Mania.

Ekologia pojawia się już w każdym aspekcie naszego życia. Wpływa także na światowe trendy w modzie, również w branży fryzjerskiej. Przyszedł więc czas na przyjazną środowisku modę i design z naturalnymi farbami, kosmetykami, ale również dodatkami stworzonymi z materiałów recyklingowych.

Konkurs „Eko moda na głowie” był ciekawym doświadczeniem dla uczniów klas fryzjerskich. Mogli oni zaprezentować interesujące aranżacje fryzur wykonanych przy pomocy ekologicznych materiałów.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie reprezentowało pięć uczennic kształcących się w Branżowej Szkole I Stopnia w zawodzie fryzjer: Zuzanna Kaczmarek oraz Zofia Maciejewska (klasa 2 Fś – Salon Fryzjerski „Claudia” Łucja Ciesielska Kościan), Martyna Głowacz (klasa 2 Fś – Salon Fryzjersko-Barberski Angelika Lewandowska Kościan), Amelia Dziwak (klasa 2 Fś – Salon Fryzjerski „Uroda” Sylwia Drożdżyńska Śmigiel) oraz Weronika Mania (klasa 2 Fś, Gabinet Kosmetyczno-Fryzjerski Krystyna Taciak w Przemęcie).

Zmagania uczestników odbywały się online. Uczestnicy konkursu wykonywali fryzury na modelkach. Swoje prace musieli udokumentować poprzez nagranie 90-minutowego filmu z wykonania fryzury.

 

Źródło: Powiat Kościan

Najnowsze artykuły