AP REISSA KOŚCIAN PO RAZ KOLEJNY WYGRYWA Z WIRUSEM

Mimo wprowadzonych obostrzeń Akademia Piłkarska Reissa – Kościan w trosce o swoich podopiecznych rozpoczęła akcję „Motoryka i sprawność”. Wprowadzone rozwiązanie zapewnia ciągłość treningów i integruje grupy treningowe.

 

Jeszcze w miniony piątek na Orliku przy ul. Wyzwolenia w Kościanie można było zobaczyć mnóstwo dzieci i młodzieży w barwach Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan. Oprócz treningów wieczorem rozegrany został mecz kontrolny pomiędzy zespołem orlika młodszego z Kościana, a reprezentacją Gminy Dopiewo. Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem podopiecznych trenera Tomasza Woźniaka, a następnego dnia obiekty sportowe w całym mieście zgodnie z nowym rozporządzeniem zostały zamknięte dla dzieci i młodzież Mimo wprowadzonych obostrzeń AP Reissa Kościan wprowadziła rozwiązanie, które zapewniło ciągłość treningów i integruje grupy treningowe. Klub realizuje projekt „Motoryka i sprawność”. Celem treningów online i zadań domowych jest: regularne dbanie o kondycję fizyczną, eliminowanie wad postawy (m.in. skrzywienie kręgosłupa), wyrabianie zdrowych nawyków i potrzeby samorozwoju dzieci, poprawa sprawności, a w konsekwencji poprawa zdrowia psychicznego zawodników, tak, by mogli rozwijać się sportowo nie tylko na treningach i spotkaniach ze swoimi trenerami, ale również dodatkowo w domu, ogródku czy na podwórku spędzając aktywnie czas również z udziałem rodziców.

– W ostatnim roku zauważamy, że uruchomione nauczanie zdalne w szkole i ograniczenia w dostępie do aktywności w dużym stopniu odciskają piętno na formie i sprawności dzieci, dlatego tworzymy specjalny dodatkowy stały element naszego programu szkolenia, żeby odbudować i utrzymać na dobrym poziomie kondycję fizyczną naszych dzieci, z myślą o przyszłości i eliminowaniu takich schorzeń jak wady postawy, płaskostopie, czy otyłość – mówi trener i koordynator Tomasz Woźniak z AP Reissa Kościan.

Ponadto czołowe grupy kościańskiej filii największej szkółki piłkarskiej w Wielkopolsce realizują indywidualne plany treningowe, biorą udział w treningach mentalnych i wspólnych spotkaniach video ze swoimi kolegami oraz trenerem. Należy wspomnieć, że rok temu podczas lockdownu AP Reissa Kościan realizowała z pozytywnymi skutkami projekt „Akademia Piłkarska Online” oraz jako pierwszy klub w mieście i gminie wrócił do regularnych treningów zgodnie z nowymi zasadami sanitarnym. Efekty wykonanej przez zespołów i trenerów były widoczne na boiskach, gdyż Akademia Piłkarska Reissa mogła się pochwalić dużą ilością sukcesów. Aktualnie trwają wiosenne nabory uzupełniające we wszystkich kategoriach wiekowych w lokalizacji Kościan m.in.: skrzat (4-6 lat), żak (7-9 lat), orlik (10-11 lat), młodzik (12-13 lat), trampkarz (14-15 lat). Więcej na www.facebook.com/apr.koscian . Wznowienie treningów planowane jest na sobotę, 10 kwietnia 2021 roku.

 

 

 

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o