STAROSTOWIE POGRATULOWALI NOWEMU KOMENDANTOWI PSP W KOŚCIANIE

Starosta Kościański, Henryk Bartoszewski pogratulował kpt. Szymonowi Klemenskiemu awansu na stanowisko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie. Wielkopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu powołał nowego komendanta PSP w Kościanie w poniedziałek, 29 marca 2021 roku. Spotkanie odbyło się 31 marca 2021 roku w Starostwie Powiatowym w Kościanie. Składając gratulacje komendantowi starosta wyraził radość z awansu. – Awans to naturalna ścieżka zawodowego rozwoju, gratuluję panu – mówił starosta. – Obejmuje pan stanowisko komendanta w wyjątkowo trudnym momencie. To dodatkowe obowiązki i związana z nimi odpowiedzialność, ale jestem pewien, że im pan sprosta dla dobra naszych mieszkańców i ich bezpieczeństwa – podkreślił starosta. – Władze Powiatu Kościańskiego zawsze, także finansowo, wspierały straż pożarną. Będziemy to robić nadal – zadeklarował starosta, wymieniając ostatnie formy wsparcia. – Straż pożarna w tym kraju i w naszym powiecie cieszy się nadal wyjątkowym zaufaniem mieszkańców. Życzę, by pod pana kierownictwem zaufanie do kościańskich strażaków było niezmienne i tylko się umacniało. Cieszę się, że będziemy mieli okazję współpracować – przyznał starosta.

Do życzeń starosty przyłączył się uczestniczący w spotkaniu Zbigniew Franek, Wicestarosta Kościański. Kpt. Szymon Klemenski, dziękując za życzenia, zadeklarował, podkreślając tradycje i doświadczenia swoich poprzedników, wzorową współpracę ze starostami i władzami samorządowymi Powiatu Kościańskiego.

Kpt. Szymon Klemenski z kościańską strażą pożarną związany jest od 2004 roku. Od dnia 30 stycznia 2021 roku pełnił obowiązki Komendanta Powiatowego PSP w Kościanie.

 

Najnowsze artykuły