AP REISSA KOŚCIAN ZAGRA W FINALE BIELIK CUP 2021

Drużyna orlika młodszego AP Reissa Kościan wywalczyła w Krakowie awans do prestiżowego Międzynarodowego Turnieju Bielik Cup 2021, którego finały odbędą się w czerwcu w Zakopanem. Ponadto kościaniacy mają za sobą gry kontrolne z Cracovią. Na turniej eliminacyjny do Krakowa zespół AP Reissa Kościan wyjechał w piątek, gdyż już w sobotnie przedpołudnie podopieczni trenera Tomasza Woźniaka gościli w Centrum Szkoleniowym Cracovii na grach kontrolnych z młodymi „Pasami”. – Podopieczni trenera Bartosza Podlewskiego zaliczani są do ścisłej krajowej czołówki rocznika 2011 i był to dla nas bardzo cenny sprawdzian. Oczywiście trwający 90 minut pojedynek zakończył się zwycięstwem młodych „Pasów”, ale młodzi kościaniacy wygrali wiele pojedynków 1×1 i po składnych akacjach zdobywali bramki – mówi trener Woźniak. Natomiast w pierwszym dniu eliminacji AP Reissa Kościan rozegrała sześć spotkań. Młodzi kościaniacy wygrali z AP Bumerang Wrocław 2:1, KS Sporting Wrocław 3:1, zremisowali z Unią Tarnów 2:2 i bezbramkowo z KS Borek Kraków, a ulegli Stali Rzeszów 1:2 i RAP Radomsko 0:3. Zdecydowanie lepiej zaprezentowali się w niedzielę i pokonali kolejno zespoły: Polonia Środa Wlkp. 3:0, MUKS BSS Stargard 1:0, KS Górnik Libiąż 4:1, MSP Bochnia 3:0, UKS Gryf Pleśna 3:0, KS Sporting Wrocław 3:0 oraz ponownie bezbramkowo zremisowali z KS Borek Kraków.

– Awans przez baraże do finałów Bielik Cup to efekt naszej ciężkiej pracy na treningach, gdyż celem Akademii Piłkarskiej Reissa jest zapewnienie najlepszych warunków do rozwoju na każdym etapie szkolenia i wysoką, jakość oraz efektywność treningów. Udział zespołu w tych prestiżowych rozgrywkach jest możliwy dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego Kościana i rodziców, za co serdecznie dziękuje – dodaje trener Woźniak.

Turniej Finałowy Międzynarodowego Turnieju Bielik Cup odbędzie się w dniach 4-6 czerwca 2021 roku w Zakopanem. Drużyna AP Reissa Kościan oprócz pojedynków z zespołami Polski zmierzy się z orlikami z Czech, Słowacji, Ukrainy i Niemiec. Bezpieczne treningi AP Reissa Kościan odbywają się na Orliku przy ul. Wyzwolenia w Kościanie (obok Basenu MOSiR) i klubowych obiektach, a wszystko w 100 procentach zgodnie z nowymi wymogami Ministerstwa Sportu i GIS. Aktualnie trwają noworoczne nabory uzupełniające we wszystkich kategoriach wiekowych w lokalizacji Kościan m.in.: skrzat (4-6 lat), żak (7-9 lat), orlik (10-11 lat), młodzik (12-13 lat), trampkarz (14-15 lat). Więcej na www.facebook.com/apr.koscian .

 

Najnowsze artykuły