PROBLEMY Z TERMINARZEM IV LIGI

Już 6 marca startują rozgrywki grupy mistrzowskiej a tydzień później grupy spadkowej PROEKO IV ligi. Kluby nie otrzymały jak dotąd terminarzy rozgrywek. Wysłaliśmy w tej sprawie zapytanie do Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej i otrzymaliśmy odpowiedź związku: Kluby w sytuacji dotyczącej terminarza są bardzo dobrze zorientowane. Problem wynika z błędu systemu Extranet, który obecnie uniemożliwia wprowadzenie w pełni funkcjonalnego podziału na grupy. Związek zdecydował, że oczekiwanie na naprawienie systemu będzie najlepszym rozwiązaniem, do czego podczas spotkania z klubami nikt zastrzeżeń nie zgłosił. Funkcjonowanie na terminarzu opracowanym odręcznie, bez ewidencji w systemie Extranet, byłaby obciążeniem przede wszystkim dla klubów. Z ostatnich informacji otrzymanych wczoraj z federacji, aktualizacja systemu Extranet ma nastąpić we wtorek w godzinach wieczorno-nocnych. 

Jak się okazuje problem tkwi wyżej czyli w Polskim Związku Piłki Nożnej. Wielkopolski związek już w październiku zgłaszał problem z działaniem systemu, krótko po tym jak zapadła decyzja o rozegraniu jesienią całej pierwszej rundy. – Dzięki temu – pomijając oczywistą korzyść dla klubów wynikająca z kompletnej wiedzy o sytuacji na kolejne półrocze – kluby i tak poznają terminarz szybciej. W pierwotnej wersji, gdyby wiosną dogrywano ostatnie kolejki pierwszej rundy, dalszy układ gier byłby dopiero określony na 4-5 dni przed początkiem drugiej rundy. Z taką sytuacją zmagać się będą m.in. nasi trzecioligowcy, którzy pierwszą rundę zakończą 27 marca, a kolejną rozpoczną 3 kwietnia (nie mając przy tym żadnego pola manewru na przekładanie spotkań w przypadku zakażeń koronawirusem czy niekorzystnych warunków pogodowych) – czytamy na profilu FB WZPN-u. Rozgrywki PROEKO IV ligi są bodaj jedynymi w kraju, które dotarły już do etapu podziału na grupy. W praktyce można zatem powiedzieć, że obecnie cierpimy wskutek wcześniejszych dobrych decyzji. Wszyscy chcielibyśmy uniknąć tego typu komplikacji i tak by się stało, gdyby zgodnie z planem, problem zniknął w styczniu. W tej materii jednak niewiele możemy zrobić jako Związek sami.
Jak się jednak okazuje w Podkarpackim Związku Piłki Nożnej terminarz już jest ustalony i opublikowany na 90 minut.pl. Czyli można sprawę jakoś rozwiązać.

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o