PUCHAR WOŚP DLA AP REISSA KOŚCIAN

Drużyna orlika młodszego AP Reissa Kościan zdobyła Puchar Halowego Turnieju Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który od kilku lat odbywa się podczas akcji Jurka Owsiaka. Najlepszym piłkarzem imprezy został kościaniak Marcel Skórzanek. Od kilku lat w pierwszej stolicy Polski za sprawą klubu Chrobry Gniezno, miejskiego radnego Stanisława Dolacińskiego i GOSiR zespoły z różnych stron regionu biorą udział w cyklu halowy turniejów piłki nożnej „Gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy”. Impreza zawsze gromadziła wiele zespołów od skrzata do orlika oraz kibiców, którzy zapełniali puszki WOŚP. W tym roku z uwagi na epidemię Covid-19 rywalizowało tylko 10 zespołów orlika młodszego na parkiecie Hali im. Mieczysława Łopatki. AP Reissa Kościan wystawiła dwa zespoły, które wygrały rywalizację w swoich grupach. Pierwszy zespół o awans do finały walczył z drużyną Mieszko Gniezno i wygrał 3:0, a drugi zespół stoczył bardzo zacięty pojedynek z GLKS Pelikan Niechanowo i uległ 0:1. Niestety drugi zespół kościaniaków przegrał spotkanie o brązowe medale z gnieźnianami. Natomiast finał stał na bardzo wysokim poziomie. W regulaminowym czasie był bezbramkowy remis, a zwycięskiego gola dla AP Reissa Kościan w dogrywce zdobył Filip Donat.

– Tydzień temu na tym parkiecie reprezentacja Akademii Piłkarskiej Reissa cieszyła się z tytułu najlepszego zespołu Wielkopolski i awansu do Finału Pucharu Prezesa PZPN, a dziś w ślady swoich starszych kolegów poszli chłopcy z lokalizacji Kościan. Cieszy duża ilość wygranych pojedynków 1×1, blisko 30 zdobytych bramek i solidna gra naszych bramkarzy. Po raz kolejny potwierdzamy najwyższą jakość szkolenia – mówi trener i koordynator Tomasz Woźniak z AP Reissa Kościan.

 

Nagrody indywidualne Turnieju WOŚP 2021:

Najlepszy zawodnik, Marcel Skórzanek (AP Reissa Kościan)

Najlepszy bramkarz, Jakub Zych (Chrobry-Gniezno)

Król strzelców, Michał Graczyk (Fara Pelikan Niechanowo)

Najmłodszy zawodnik, Michał Półtorans (Chrobry-Gniezno)

Klasyfikacja Turnieju WOŚP 2021:

  1. Akademia Piłkarska Reissa – Kościan
  2. GLKS Pelikan Niechanowo
  3. MKS Mieszko Gniezno
  4. Akademia Piłkarska Reissa – Kościan II
  5. Fara Pelikan Niechanowo
  6. Calcio Wągrowiec
  7. Górnik Konin
  8. Chrobry Gniezno
  9. Sokół Mieścisko
  10. Chrobry Gniezno

Bezpieczne treningi AP Reissa Kościan odbywają się na Orliku przy ul. Wyzwolenia w Kościanie (obok Basenu MOSiR) i klubowych obiektach, a wszystko w 100 procentach zgodnie z nowymi wymogami Ministerstwa Sportu i GIS. Aktualnie trwają noworoczne nabory uzupełniające we wszystkich kategoriach wiekowych w lokalizacji Kościan m.in.: skrzat (4-6 lat), żak (7-9 lat), orlik (10-11 lat), młodzik (12-13 lat), trampkarz (14-15 lat). Więcej na www.facebook.com/apr.koscian .

 

Najnowsze artykuły