ZMARŁ BERNARD TURSKI

W dniu dzisiejszym w Krzywiniu zmarł były starosta kościański Bernard Turski.

Bernard Turski był świadkiem i współtwórcą sukcesu polskiej reformy samorządowej i budowy silnego, niezależnego samorządu lokalnego. Od początku istnienia administracji powiatowej, aż do swojej śmierci był nieprzerwanie radnym Rady Powiatu Kościańskiego.

Ciesząc się zaufaniem wyborców i Rady Powiatu 18 grudnia 2014 roku został wybrany na urząd Starosty Kościańskiego.

Podczas kadencji, w której kierował administracją powiatową m. in. wybudowano halę sportową przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie, internat dla uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kasprowicza w Nietążkowie. Wybudowano także nowy budynek Wydziału Komunikacji i Dróg przy Starostwie Powiatowym w Kościanie. Inwestycje te pozytywnie wpłynęły na życie uczniów uczących się w szkołach powiatowych oraz na jakość obsługi mieszkańców i pracy w tym wydziale, co zawsze było dla Starosty Bernarda Turskiego ważne. Równie ważne były dla Niego sprawy rolnictwa i ochrony środowiska. Pełniąc swój urząd poświęcał im wiele czasu.

Bernard Turski swój urząd pełnił pełną kadencję, do 23 listopada 2018 roku. Tego samego dnia został wybrany na stanowisko członka Zarządu Powiatu Kościańskiego, obecnej, VI kadencji.
Bernard Turski dał się zapamiętać jako człowiek kontaktowy i otwarty. Zawsze był uśmiechnięty, miał poczucie humoru i dystans do siebie. Wszyscy pamiętamy Jego wokalny występ i taniec podczas Dożynek Powiatowo-Gminnych. Był przełożonym, który lubił ludzi.

Zmarły Bernard Turski pochodził z Krotoszyna, gdzie urodził się 28 sierpnia 1953 roku. Z zawodu był lekarzem weterynarii. Studia wyższe na Wydziale Weterynaryjnym Akademii Rolniczej we Wrocławiu ukończył w 1978 roku. Następnie ukończył studia podyplomowe z zakresu Chorób Zakaźnych i Administracji Weterynaryjnej. W zawodzie pracował przez całe życie. Przez całe życie zawodowe był związany z Krzywiniem.

W ramach swojej działalności społecznej, przed powstaniem powiatów był dwukrotnie radnym Rady Gminy Krzywiń, pełnił także funkcję wiceprzewodniczącego Stowarzyszenia Przedsiębiorców Ziemi Kościańskiej, był członkiem Rady Naczelnej Unii Wielkopolan w Poznaniu oraz współzałożycielem Klubu Rotary w Kościanie.
Pozostawił żonę i córkę.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kościanie

Najnowsze artykuły