GREATER POLAND 2021 – PIWO, CYDR I DESIGN

Featured Video Play Icon

W piątek, 15 stycznia, otwarte zostało przyjmowanie zgłoszeń do II edycji Greater Poland – 5 konkursów kierowanych do piwowarów, cydrowników, a także do szerokiego grona grafików i designerów. Mogą brać w nich udział zarówno profesjonaliści, jak i hobbyści i pasjonaci z Polski i zagranicy. Jest o co walczyć, bo pula nagród we wszystkich konkursach wynosi ponad 50 000 zł! Wśród sponsorów znajdują się takie marki jak Epson, Thirst.pl, Viking Malt, Browar Sady, Slow Flow Group czy Browar Karczewski.

Greater Poland to jeden z największych konkursów w Polsce, kierowanych do branży piwnej i cydrowniczej. W tym roku pod parasolem Greater Poland znajduje się aż 5 konkursów , w których zmierzyć się mogą profesjonaliści oraz hobbyści – zarówno ci produkujący piwo oraz cydr, jak i ci, którzy projektują dla nich opakowania i etykiety. Jest o co walczyć, ponieważ łączna wartość puli nagród wynosi ponad 50 000 zł ! Zgłoszenia można nadsyłać od 15 stycznia do 9 kwietnia 2021, poprzez formularze konkursowe dostępne na stronie www.targipiwne.pl/gp . Konkursy Greater Poland Beer Cup oraz Greater Poland Cider Cup to konkursy kierowane do profesjonalnych browarów i cydrowni. Ich celem jest wyłonienie i promocja najlepszych piw oraz cydrów wyprodukowanych w Polsce i za granicą. Doświadczone grono sędziów poprowadzi Maciej Wentowski – piwowar z wieloletnim doświadczeniem. Jury będzie oceniać każdy detal piwa – jego smak, zapach, wygląd, zgodność ze stylem oraz wrażenie, jakie po sobie pozostawia. Browary będą mogły zmierzyć się w aż 48 kategoriach. Ponadto jeśli spełnią odpowiednie warunki, mogą zostać także nominowane do kategorii specjalnej, w której nagrodę ufundowała słodownia Viking Malt. Cydrownie konkurować będą w 4 kategoriach. Organizator konkursu, Grzegorz Stachurski z Targi Piwne Sp. z o.o., tym razem postanowił dać szansę na rywalizację także domowym piwowarom i cydrownikom. To na nich czekają konkursy Greater Poland Cider Cup Home oraz Greater Poland – Poznański Konkurs Piw Domowych . Ten ostatni będzie kontynuacją znanego od 11 lat Poznańskiego Konkursu Piw Domowych i przeprowadzony zostanie przy współpracy z jego dotychczasowymi
organizatorami – Wielkopolskim Oddziałem Terenowym Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych. Produktów ze zwycięskich receptur będzie mógł spróbować każdy, ponieważ zostaną one wyprodukowane i wypuszczone na Polski rynek przy współpracy z Browarem Sady oraz Slow Flow Group – producentem cydru Smykan, który w poprzedniej edycji zdobył tytuł The Greatest Cider. Specjalną nagrodę dla domowych piwowarów przygotował także Browar Karczewski .
Zupełną nowością w branży będzie Greater Poland Design Cup – konkurs w którym wyłonione zostaną najlepsze pojekty m.in. opakowań piwa i cydru. Konkurs podzielony jest na 2 segmenty
– pierwszy dotyczy istniejących produktów, natomiast w drugim zgłaszać można projekty i pomysły jeszcze w fazie koncepcyjnej. Szefem Jury jest Maciej Mazurek znany ze swojej działalności jako Zuch (zuch.studio), który do oceny zaprosił specjalistów z branży graficznej oraz marketingowej. Udział w konkursie mogą wziąć zarówno browary i cydrownie, jak i agencje kreatywne, graficy, a także studenci i pasjonaci designu. Gala finałowa, ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród odbędzie się podczas Poznańskich Targów Piwnych, zaplanowanych na 28-29 kwietnia 2021 .
Więcej informacji oraz regulaminy konkursów Greater Poland znaleźć można na stronie
www.targipiwne.pl/gp

 

 

 

Najnowsze artykuły