“STOWARZYSZENIE RZECZODZIELNIA KOŚCIAN” POMAGA NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄCYM

“Stowarzyszenie Rzeczodzielnia Kościan” powstała w grudniu ubiegłego roku. Założycielem i przedstawicielem stowarzyszenia jest Pani Karolina Zawisła. Zdania którymi się zajmuje “Rzeczodzielnia” to:

– pomoc potrzebującym, podopiecznym Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Kościanie, podopiecznym Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie

– wsparcie żywieniowe dla ubogich i bezdomnych

– wsparcie prawne i psychologiczne

– wsparcie rodziców po stracie dziecka w okresie okołoporodowym i po porodzie

Od początku działalności współpracujemy z oddziałami ginekologiczno-położniczymi w całej Wielkopolsce m.in. Szpital Kliniczny UM w Poznaniu przy ul.Polna 33. Dostarczamy im szatki, rożki, czapeczki, pamiątki dla rodziców po stracie dziecka. W grudniu 2020r dostarczyliśmy do ubogich rodzin paczki żywnościowe, chemię gospodarstwa domowego, środki higieny osobistej, odzież. Wszystko co niezbędne do życia. W okresie świątecznym, zorganizowaliśmy zbiórkę słodyczy i zabawek, z której udało nam się zrobić 16 dużych paczek świątecznych. Uśmiech dzieci był bezcenny – mówi Pani Karolina.

Pod koniec 2020r. zgłoszono do nas małżeństwo, któremu dostarczamy żywność i środki czystości na bieżąco. Przed nimi długa droga, ale z naszą i Waszą pomocą staną na nogi. W sylwestra 2020/2021 zgłosił się do nas Pan z dwoma córkami, w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Zorganizowaliśmy zrzutkę żeby pomóc im wynająć mieszkanie i zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy. Niestety los potoczył się zbyt szybko i musieliśmy podjąć decyzje o wyłożeniu pieniędzy z własnej kieszeni. Na szczęście Pani wynajmująca okazała się cudowną osobą i w dniu podpisania umowy wynajęcia mieszkania zapłaciliśmy 1000zł, reszta na koniec miesiąca. Udało się również wspomóc Pana w przeprowadzce. Jeszcze jakiś czas będziemy pomagać mu dostarczając potrzebne rzeczy. Od 11.01.2021 r ruszamy z otwarciem magazynu jak i niebawem świetlicy dla Dzieci i Seniorów. – opowiada o pomocy najbardziej potrzebującym przedstawicielka “Rzeczodzielni” i dodaje – Na Naszą działalność nie otrzymujemy żadnych środków finansowych, otrzymujemy dary od ludzi w postaci rzeczowej.

Stowarzyszenie otwiera “magazyn otwarty” który będzie dostępny dla każdego. Każdy będzie mógł przyjść i wziaść co potrzebuje jak również przynieść do niego to co jest mu zbędne. Magazyn znajdować się będzie na os. Jagiellońskim 23-26 ((na szczycie bloku).

Najnowsze artykuły