BĘDZIE REMONT GARAŻU U STRAŻAKÓW

W tym roku strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie doczekają się od dawna odkładanego – ze względu na znaczne koszty i zakres – remontu i przebudowy garażu w swojej komendzie. Garaż to centralne miejsce w każdej jednostce straży pożarnej. W planowanym do remontu garażu straż przechowuje 10 pojazdów specjalnych. Komenda Powiatowa PSP w Kościanie pod koniec 2020 roku ogłosiła przetarg na przebudowę garażu. Oferty przetargowe można składać do 19 stycznia 2021 roku.

– Remont garażu to nasze marzenie i priorytet od lat. Jego realizacja nie była wcześniej możliwa  gdyż ciągle brakowało na to środków – przyznaje Andrzej Ziegler – Komendant Powiatowy PSP w Kościanie. – Chcemy, by garaż był nowocześnie urządzony, by był bardziej funkcjonalny, dlatego też niezbędna jest jego przebudowa. Przy okazji umiejscowienie zmieni szatnia odzieży specjalnej, co pozwoli na wyraźne rozdzielenie strefy „brudnej” i „czystej”, to z kolei poprawi bezpieczeństwo pełnienia służby  – wyjaśnia komendant.

Podczas planowanych prac zostanie wykonana m.in. rozbiórka ścianek działowych i posadzek, częściowa wymiana stolarki okiennej i drzwiowej. Zostanie zdemontowany podwieszany sufit i zamontowany nowy. Poza tym zostaną wykonane prace renowacyjne ścian, skute tynki. Do garażu, w miejscu okna, będzie zamontowana dodatkowa brama. W ramach prac zostaną zamontowane nowe nadproża drzwiowe, usunięte niektóre słupy stalowe. Cały garaż będzie miał, nową, przemysłową posadzkę. Zostanie wykonany nowe, wewnętrzne odwodnienie liniowe. Wokół budynku będzie wykonany pas drenażowy. Do garażu będzie prowadził wentylowany przedsionek pożarowy. W garażu zostanie zainstalowany nowy system odsysania spalin. Zostanie także zmieniony system ogrzewania.

Zgodnie z dokumentacją przetargową prace potrwają do czerwca 2021 roku.

 

 

 

źródło:Powiat Kościański

Najnowsze artykuły