ZDARZENIA W CIĄGU ŚWIĄT

Jak podaje Komenda Powiatowa Policji święta w tym roku były całkiem bezpieczne niż w ubiegłym.

W okresie od 21 do 28 grudnia doszło do 8 kolizji i zatrzymania 2 kierowców pod wpływem. Natomiast w zeszłym roku kolizji było 9, a pijanych kierowców 3.

Zdarzenia:
21 grudnia.
KOLIZJA. Około 16:25 w Kościanie na ul. Nacławskiej kierujący renault, 20-letni mieszkaniec Kościana, potrącił 5-latka jadącego rowerkiem pod opieką matki. Dziecko nie doznało obrażeń. Kierujący trzeźwy i ukarany mandatem.

KOLIZJA. Około 18:05 w Kościanie na ul. Strzeleckiej, kierująca fordem, nie zachowała bezpiecznej odległości i najechała na tył volkswagena, którym kierował mieszkaniec powiatu grodziskiego. Nikt nie odniósł obrażeń. Mandatem ukarano kierującą fordem.

Kierowca pod wpływem. W Nowym Borówku patrol zatrzymał do kontroli jadącego rowerem, 39-letblniego mieszkańca gm. Czempiń. Badanie trzeźwości wykazało 0,44 promila alkoholu.

22 grudnia.
KOLIZJA. Około 14:50 w Kościanie na ul. Wielichowskiej kierujący fiatem, 20-letni mieszkaniec Kościana, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu. Najechał na tył innego fiata, którym kierował 24-latek z Kościana. Nikt nie odniósł obrażeń. Kierujący trzeźwi. Sprawca ukarany mandatem.

KOLIZJA. W tym samym czasie na obwodnicy Kościana, kierująca toyotą 57-letnia mieszkanka gminy Śmigiel nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do kolizji z peugeotem, którym kierował 39-letni mieszkaniec Kościana. Kierujący pojazdami trzeźwi.

KOLIZJA kierowca pod wpływem. Około 21:45 w Starej Przysiece Drugiej, kierujący peugeotem, 46-letni mieszkaniec gm. Śmigiel w trakcie wymijania pojazdu doprowadził do kolizji z prawidłowo poruszającym się mitsubishi, którym kierował 45-latek. Sprawca kierował w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało ponad 2 promile. Odpowie przed sądem.

23 grudnia.
KOLIZJA. Około 17:00 w Śmiglu nieznany sprawca skręcając w ul. Farną uszkodził zaparkowanego fiata, który przemieścił się uszkadzając zaparkowanego volkswagena. Sprawca oddalił się z miejsca. Policja ustala okoliczności.

KOLIZJA. Około 18:55 w Kiełczewie, kierująca mitsubishi 57-letnia mieszkanka gm. Kościan, w trakcie omijania nie zachowała bezpiecznej odległości i uszkodziła zaparkowaną toyotę. Ukarana mandatem.

KOLIZJA. Do kolejnej kolizji doszło o 20:40 w Kościanie na ul. Dąbrowskiego. Kierujący renault, 75-letni mieszkaniec Kościana, podczas wykonywania manewru cofania najechał na dostawczego peugeota. Sprawca ukarany mandatem.

26 grudnia.
KOLIZJA. Około 18:20 na S5 na wysokości Koszanowa, kierująca oplem, 29-letnia mieszkanka Poznania, straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na pas zieleni i uderzyła w bariery. Chwilę później, kierujący toyotą, 36-letni mieszkaniec Poznania omijając opla stracił panowanie nad pojazdem, również zjechał na pas zieleni. Obydwoje trzeźwi.

 

Źródło: Koscian112

Najnowsze artykuły