KOŚCIANIACY ZAGRALI W GWIAZDKOWYM TURNIEJU SKRZATÓW W MOSINIE

Aż 22 najmłodszych zawodników Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan wzięło udział w Gwiazdkowym Turnieju Skrzatów, który odbył się w nowej Hali OSiR w Mosinie. Do grona najlepszych zawodników został wybrany Łukasz Sobański. Gwiazdkowy Turniej Skrzatów to wydarzenie dla najmłodszych dzieci, którego celem było zachęcenie ich do aktywności fizycznej. Stanowi on wsparcie szkolenia realizowanego przez Akademię Piłkarską Reissa w lokalizacjach Kościan, Mosina, Pecna i Puszczykowo, a zgromadził blisko 60 najmłodszych adeptów piłki nożnej.

– Zachęcamy dzieci w wieku przedszkolnym do aktywności fizycznej, zainteresowanie ich uprawianiem sportu, co jest korzystne dla ich zdrowia i samopoczucia oraz ma ogromne znaczenie pod kątem integracji z rówieśnikami – mówi trener Tomasz Woźniak z AP Reissa Kościan.

Dzieci dzięki możliwościom Hali OSiR w Mosinie rywalizowały ze sobą w trzech specjalnie przygotowanych strefach: zabawy i koordynacji ruchowej, pojedynków piłkarskich 2×2, wyścigów rzędów. Po prawie 100 minutach rywalizacji w duchu fair play organizatorzy wręczyli każdemu uczestnikowi pamiątkowy medal i upominek. Ponadto wyróżniono najlepszego zawodnika z każdej miejscowości, którym w Kościanie okazał się Łukasz Sobański. Występy zespołów Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan w rozgrywkach dziecięcych i młodzieżowych są możliwe dzięki wsparciu: Urząd Miejski Kościana, Powiat Kościański, Gmina Kościan, MOSiR Kościan i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościanie.

 

Najnowsze artykuły