PIERWSZE OPADY ŚNIEGU

Dzisiejsza pogoda nie sprzyja kierowcom. Opady mokrego śniegu i ujemna temperatura, powodują, że panują niebezpieczne warunki na drodze. W takich okolicznościach nietrudno stracić panowanie nad pojazdem. Solarki i piaskarki wyjechały poraz pierwszy już w poniedziałkowy wieczór.

W takich sytuacjach kierowcy powinni być szczególnie ostrożni przy przejściach dla pieszych lub poza terenami zabudowanymi, gdzie piesi chodzą poboczem, gdzie na śliskiej powierzchni droga hamowania niestety się wydłuża. Apelujemy więc, aby w godzinach wieczornych piesi używali odblasków dla swojego bezpieczeństwa oraz dla bezpieczeństwa kierowców.

Pamiętajmy też, aby zmienić opony na zimowe. Różnią się one od letnich, tym, że nie twardnieją pod wpływem niskich temperatur i zachowują elastyczność, przez co lepiej przylegają do podłoża. Również mają inny wzór bieżnika, po to aby szybciej i skuteczniej odprowadzać wodę oraz błoto i mieć lepszą przyczepność na śniegu.

Od samego rana doszło już do kilku zdarzeń drogowych, w których kierujący nie dostosowali prędkości do panujących warunków na drodze.

 

Źródło: Koscian112

Najnowsze artykuły