STADION W KOŚCIANIE NA TLE INNYCH WIELKOPOLSKICH MIAST

Środowisko piłkarskie w Kościanie nie jest zadowolone ze stanu bazy treningowej. Postanowiliśmy sprawdzić jak sytuacja wygląda w innych wielkopolskich miastach.

 

 

 

OSTRZESZÓW – miasto powiatowe, ok. 14.000 mieszkańców

W mieście znajduje się stadion im. Janusza Kusocińskiego należący do ostrzeszowskiego OSiR-u. Składa się on z trzech boisk: głównego, ze sztuczną nawierzchnią oraz treningowego.

GOSTYŃ – miasto powiatowe, ok. 20.000 mieszkańców

W skład infrastruktury stadionu przy ul. Sportowej w Gostyniu wchodzą trzy boiska do piłki nożnej: płyta główna z profesjonalną bieżnią lekkoatletyczną i dwa boiska treningowe – w tym jedno o nawierzchni z trawy sztucznej.

JAROCIN – miasto powiatowe, ok. 26.000 mieszkańców

Zarządzająca obiektem Jarocin Sport dysponuje czterema boiskami piłkarskimi: płyta główna, oświetlone boisko z nawierzchnią sztuczną trawiastą oraz dwa boiska trawiaste.

PLESZEW – miasto powiatowe, ok. 17.000 mieszkańców

Stadionem w Pleszewie zarządza miejska spółka Sport Pleszew sp. z o.o. W skład kompleksu stadionowego wchodzą: główne boisko piłkarskie oraz boczne boisko treningowe o sztucznej nawierzchni o wymiarach.

WĄGROWIEC – miasto powiatowe, ok 25.000 mieszkańców

Ośrodek w Wągrowcu posiada dwa stadiony: piłkarski z naturalną, trawiastą murawą, z trybuną na 2.600 miejsc siedzących oraz treningowy z boiskiem ze sztucznej trawy wraz z czterystumetrową, okólną bieżnią oraz trybunami dla kibiców i sztucznym oświetleniem.

ŚREM – miasto powiatowe, ok 29.000 mieszkańców

Obiekt w Śremie składa się z dwóch boisk głównego oraz ze sztuczna nawierzchnią. Aktualnie trwa modernizacja i przebudowa stadionu.

KROTOSZYN – miasto powiatowe, ok. 29.000 mieszkańców

Stadion posiada płytę główną oraz boiska treningowe. Trwa tam rewitalizacja terenu oraz remont stadionu.

ŚRODA WIELKOPOLSKA – miasto powiatowe, ok 23.000 mieszkańców

Wielofunkcyjny stadion miejski w Środzie Wielkopolskiej to najstarszy z miejskich obiektów sportowych. Znajduje się w kompleksie razem z dwoma boiskami treningowymi, boiskiem do hokeja na trawie oraz powstającym na południu stadionem piłkarskim.

KOŚCIAN – miasto powiatowe, ok. 24.000 mieszkańców

Trzeba przyznać że Kościan, na tle innych wielkopolskich miast powiatowych, wygląda “blado”. Stadion z jednym boiskiem głównym oraz nie nadające się do trenowania, a co dopiero do gry boisko boczne. Innego zdania jest jednak burmistrz Kościana który w odpowiedzi na interpelację radnego Łukasza Naglika odpisał: stan murawy boiska głównego nie budzi zastrzeżeń ….. młodzież ma do dyspozycji boisko boczne które jest systematycznie koszone i może być wykorzystywane do treningów. Sprawdziliśmy i na dzień 15 października boisko boczne nie nadaje się do treningu a tym bardziej do rozgrywania meczy.

Na koniec sprawdziliśmy jeszcze jak to wygląda w niektórych miejscowościach w innych województwach.

KONSTANTYNÓW ŁÓDZKI – miasto w powiecie pabianickim, woj. łódzkie, ok 18.000 mieszkańców

boisko główne, boisko treningowe, boisko ze sztuczna nawierzchnią

SZUBIN – miasto w powiecie nakielskim, woj. kujawsko-pomorskie, ok. 9.500 mieszkańców

boisko główne + treningowe

Na koniec pytanie: dlaczego w innych miejscowościach można a w Kościanie nie?

 

fot. OSiR Ostrzeszów, OSiR Gostyń, Jarocin Sport, Kacper Czajka, OSiR Wągrowiec, OSiR Śrem, CSiR Środa Wlkp., OSiR Krotoszyn, Szubińska Liga Orlika, Jakub Światłowski, Stadiony.net

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o