STADION W KOŚCIANIE NA TLE INNYCH WIELKOPOLSKICH MIAST

Środowisko piłkarskie w Kościanie nie jest zadowolone ze stanu bazy treningowej. Postanowiliśmy sprawdzić jak sytuacja wygląda w innych wielkopolskich miastach.

 

 

 

OSTRZESZÓW – miasto powiatowe, ok. 14.000 mieszkańców

W mieście znajduje się stadion im. Janusza Kusocińskiego należący do ostrzeszowskiego OSiR-u. Składa się on z trzech boisk: głównego, ze sztuczną nawierzchnią oraz treningowego.

GOSTYŃ – miasto powiatowe, ok. 20.000 mieszkańców

W skład infrastruktury stadionu przy ul. Sportowej w Gostyniu wchodzą trzy boiska do piłki nożnej: płyta główna z profesjonalną bieżnią lekkoatletyczną i dwa boiska treningowe – w tym jedno o nawierzchni z trawy sztucznej.

JAROCIN – miasto powiatowe, ok. 26.000 mieszkańców

Zarządzająca obiektem Jarocin Sport dysponuje czterema boiskami piłkarskimi: płyta główna, oświetlone boisko z nawierzchnią sztuczną trawiastą oraz dwa boiska trawiaste.

PLESZEW – miasto powiatowe, ok. 17.000 mieszkańców

Stadionem w Pleszewie zarządza miejska spółka Sport Pleszew sp. z o.o. W skład kompleksu stadionowego wchodzą: główne boisko piłkarskie oraz boczne boisko treningowe o sztucznej nawierzchni o wymiarach.

WĄGROWIEC – miasto powiatowe, ok 25.000 mieszkańców

Ośrodek w Wągrowcu posiada dwa stadiony: piłkarski z naturalną, trawiastą murawą, z trybuną na 2.600 miejsc siedzących oraz treningowy z boiskiem ze sztucznej trawy wraz z czterystumetrową, okólną bieżnią oraz trybunami dla kibiców i sztucznym oświetleniem.

ŚREM – miasto powiatowe, ok 29.000 mieszkańców

Obiekt w Śremie składa się z dwóch boisk głównego oraz ze sztuczna nawierzchnią. Aktualnie trwa modernizacja i przebudowa stadionu.

KROTOSZYN – miasto powiatowe, ok. 29.000 mieszkańców

Stadion posiada płytę główną oraz boiska treningowe. Trwa tam rewitalizacja terenu oraz remont stadionu.

ŚRODA WIELKOPOLSKA – miasto powiatowe, ok 23.000 mieszkańców

Wielofunkcyjny stadion miejski w Środzie Wielkopolskiej to najstarszy z miejskich obiektów sportowych. Znajduje się w kompleksie razem z dwoma boiskami treningowymi, boiskiem do hokeja na trawie oraz powstającym na południu stadionem piłkarskim.

KOŚCIAN – miasto powiatowe, ok. 24.000 mieszkańców

Trzeba przyznać że Kościan, na tle innych wielkopolskich miast powiatowych, wygląda “blado”. Stadion z jednym boiskiem głównym oraz nie nadające się do trenowania, a co dopiero do gry boisko boczne. Innego zdania jest jednak burmistrz Kościana który w odpowiedzi na interpelację radnego Łukasza Naglika odpisał: stan murawy boiska głównego nie budzi zastrzeżeń ….. młodzież ma do dyspozycji boisko boczne które jest systematycznie koszone i może być wykorzystywane do treningów. Sprawdziliśmy i na dzień 15 października boisko boczne nie nadaje się do treningu a tym bardziej do rozgrywania meczy.

Na koniec sprawdziliśmy jeszcze jak to wygląda w niektórych miejscowościach w innych województwach.

KONSTANTYNÓW ŁÓDZKI – miasto w powiecie pabianickim, woj. łódzkie, ok 18.000 mieszkańców

boisko główne, boisko treningowe, boisko ze sztuczna nawierzchnią

SZUBIN – miasto w powiecie nakielskim, woj. kujawsko-pomorskie, ok. 9.500 mieszkańców

boisko główne + treningowe

Na koniec pytanie: dlaczego w innych miejscowościach można a w Kościanie nie?

 

fot. OSiR Ostrzeszów, OSiR Gostyń, Jarocin Sport, Kacper Czajka, OSiR Wągrowiec, OSiR Śrem, CSiR Środa Wlkp., OSiR Krotoszyn, Szubińska Liga Orlika, Jakub Światłowski, Stadiony.net

Najnowsze artykuły