KOŚCIANIACY ŚWIĘTOWALI 10 URODZINY APR

Już 10 lat funkcjonuje Akademia Piłkarska Reissa, a jedną z czołowych lokalizacji utytułowanego klubu jest Kościan. Młodzi kościaniacy zdominowali rywalizację w regionie i teraz marzą o grze w Centralnej Lidze Juniorów. Październik to szczególny miesiąc dla wychowanków Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan, gdyż klub obchodzi wtedy swoje urodziny. Został założony przez legendarnego napastnika Lecha Poznań oraz Warty Poznań Piotra Reissa i z powodzeniem funkcjonuje na terenie miasta i gminy Kościan. Młodzi kościaniacy to już rozpoznawalna marka na piłkarskiej mapie Polski, a ich największym sukcesem jest wywalczenie V miejsca w Klubowych Mistrzostwach Polski 2020 i podium w Turnieju PZPN „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”.

– Szkolimy dzieci już od 10 lat, co świadczy o tym, że cieszymy się dużym zaufaniem wśród młodych piłkarzy i ich rodziców. W treningach mogą wziąć udział zarówno chłopcy, jak i dziewczynki, w wieku 3-12 lat. Dla nas najważniejszy jest młody zawodnik, dlatego każdy trening jest dostosowany do możliwości i grupy wiekowej piłkarza. Nasi trenerzy dzielą się miłością do futbolu, aby każdy moment obcowania dzieci z piłką obfitował w radość – mówi koordynator i trener reprezentacji, Tomasz Woźniak.

Wartościami, którymi kieruje się kadra Akademii Piłkarskiej Reissa jest propagowanie zasady fair play, aby od najmłodszych lat budować szacunek do drugiego gracza, a przede wszystkim człowieka. APR umożliwia dwie ścieżki kariery. Dla nowych piłkarzy proponujemy ścieżkę lokalizacyjną, podczas której zawodnicy rozpoczynają swoją sportową przygodę. Natomiast ścieżka reprezentacyjna daje możliwość szlifowania i doskonalenia umiejętności dla zawodników, którzy wykazują wysoki poziom gry. Czego życzyli sobie młodzi kościaniacy w dniu 10 urodzin Akademii Piłkarskiej Reissa? – Chciałbym zostać królem strzelców Pucharu Tymbarku na Stadionie Narodowym w Warszawie – mówi Marcel, który został królem strzelców wielkopolskiego finału. – A ja chcę grać w Górniku Zabrze w ekstraklasie – dodaje jego kolega Janek. Natomiast najlepsi młodzicy i trampkarze chcą dostać się do klas sportowych klubu w Opalenicy lub Poznaniu, aby występować w zespołach APR w Centralnej Lidze Juniorów. Bezpieczne treningi AP Reissa Kościan odbywają się na Orliku przy ul. Wyzwolenia w Kościanie (obok Basenu MOSiR) i klubowych obiektach, a wszystko w 100 procentach zgodnie z nowymi wymogami Ministerstwa Sportu i GIS. Aktualnie trwają październikowe nabory uzupełniające we wszystkich kategoriach wiekowych w lokalizacji Kościan m.in.: skrzat (4-6 lat), żak (7-9 lat), orlik (10-11 lat), młodzik (12-13 lat), trampkarz (14-15 lat).

Przypomnijmy, że występy zespołów Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan w rozgrywkach młodzieżowych są możliwe dzięki wsparciu: Urząd Miejski Kościana, Powiat Kościański, Gmina Kościan MOSiR Kościan i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościanie.

Najnowsze artykuły