Z DZIEĆMI I MŁODZIEŻĄ O ZASADACH BEZPIECZEŃSTWA

Policjanci z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii oraz dzielnicowi na zaproszenie placówek oświatowych odwiedzają szkoły i przedszkola, gdzie prowadzą zajęcia profilaktyczne. W klasach I-III i przedszkolach przypominają o zasadach prawidłowego poruszania się po drodze, a w starszych klasach rozmawiają z młodzieżą o odpowiedzialności prawnej nieletnich i dorosłych.

Policjanci od połowy września rozpoczęli spotkania w szkołach i przedszkolach. W trakcie prelekcji z przedszkolakami i uczniami z klas I-III szkoły podstawowej przybliżono pracę policjanta oraz zasady bezpieczeństwa. Dzieci uczyły się jak należy przechodzić przez przejście dla pieszych, jak zachować się podczas kontaktu z osobami obcymi, co to jest numer alarmowy. Oprócz wysłuchania prelekcji, najmłodsze dzieci obejrzały również bajkę o bezpiecznych zachowaniach. Dzieci klas pierwszych otrzymały odblaski, natomiast wszyscy uczestnicy zakładki profilaktyczne.

W szkołach ponadpodstawowych policjanci w trakcie prelekcji mówili o odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz dorosłych. Poruszali tematy związane z cyberzagrożeniami oraz bezpiecznym korzystaniu z internetu. Przestrzegali przed zażywaniem narkotyków i spożywaniem alkoholu. Zwracali także uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Młodzież, która ma przed sobą wybór dalszej drogi życiowej mogła porozmawiać z policjantami o zasadach związanych z wstąpieniem w szeregi Policji.

Wszystkie spotkania odbyły się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

sierż. sztab. Paulina Piechowiak/RN

Źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły