ŚMIGIELSKIE QUIZWANIE

Gmina Śmigiel laureat tytułu „Lidera Sportowej Polski” z 2018 roku rzuca wyzwanie wszystkim Polakom! Burmistrz Śmigla Małgorzata Adamczak, na ten wyjątkowy czas pandemii, razem z Ośrodkiem Kultury Fizycznej i Rekreacji zachęcają do aktywności fizycznej „Śmigielskie Quizwanie” to trzy zadania, które mają zachęcić całe rodziny do aktywnego spędzania wolnego czasu, ale równocześnie przybliżyć wiedzę o gminie w województwie wielkopolskim.

„To drugie organizowane przez nas wydarzenie wirtualne. Tym razem, kierujemy je do osób z całego kraju, którzy szukają motywacji do ruchu.” – tłumaczy burmistrz Śmigla. Skąd pomysł na Śmigielskie Quizwanie? „Mieszkańcy gminy Śmigiel od wielu lat są bardzo aktywni, chętnie biorą udział w wydarzeniach sportowych i rekreacyjnych organizowanych na terenie gminy. W okresie pandemii musieliśmy wymyślić nowe wyzwania dla naszych mieszkańców. Ponieważ zadanie można zrealizować w każdym miejscu w Polsce, zapraszamy do niego wszystkich Polaków. Jako laureaci Lidera Sportowej Polski, czujemy się w obowiązku promować aktywne spędzanie wolnego czasu.”

Pierwsze zadanie polega na rozwiązaniu tytułowego quizu, który wymusi na uczestniku zapoznanie się z informacjami o gminie Śmigiel.

Drugie zadanie ma zachęcić do aktywności fizycznej – należy wybrać ulubiony sposób rekreacji i w miesiącu wrześniu pokonać minimum:

  1. – 20 km – jeżeli uczestnik wybierze spacer, marszobieg lub marsz „nordic walking”
  2. – 30 km – jeżeli uczestnik wybierze bieganie
  3. – 50 km – jeżeli uczestnik wybierze jazdę rowerem.

Dystansu nie trzeba pokonać jednego dnia, jednak minimalny limit aktywności danego dnia to 5 kilometrów.

Trzecie zadanie dotyczy rekreacji twórczej – uczestnik w pierwszym zadaniu zapoznał się z informacjami o gminie. Chcielibyśmy by w dowolnej formie: fotografii, rysunku, obrazu – przedstawił swoje wyobrażenie o tym mieście.

Każdy kto weźmie udział w wydarzeniu otrzyma pamiątkowy medal oraz śmigielski upominek. Uczestnicy, którzy w każdej kategorii wykażą się najwyższym wskaźnikiem aktywności otrzymają zaproszenie na weekend do Śmigla, gdzie będą mogli zapoznać się z walorami „miasta wiatraków”, ale także wziąć udział w treningu z wykwalifikowanym trenerem. „Przekonajcie się na własne oczy, dlaczego zostaliśmy Laureatami Sportowej Polski.” – zaprasza burmistrz Śmigla Małgorzata Adamczak.

Zapisy oraz szczegółowy regulamin dostępne są na stronie www.aktywny.smigiel.pl.

 

Najnowsze artykuły