AWANS ZAWODOWY NA STOPIEŃ NAUCZYCIELA MIANOWANEGO

7 nauczycieli złożyło ślubowanie i odebrało z rąk Henryka Bartoszewskiego, Starosty Kościańskiego akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego.

Uroczystość odbyła się w poniedziałek, 31 sierpnia, w Starostwie Powiatowym w Kościanie. W uroczystości wzięła udział Iwona Bereszyńska, Przewodnicząca Rady Powiatu Kościańskiego, która była Przewodniczącą Komisji Egzaminacyjnej.

– Każdy w swojej karierze przemierza rożne drogi. Gratuluje wam wysiłku, który podjęliście i zakończyliście egzaminem – mówił starosta do awansowanych pedagogów. – Przechodzicie do grupy nauczycieli o bardziej ugruntowanym, dobrym  warsztacie. Dobrzy nauczyciele to dobry poziom edukacji, to dobre przygotowanie młodych ludzi. Jesteście państwo przykładem tego, że rośnie potencjał dydaktyczny naszych nauczycieli. Przed wami jeszcze kolejny stopień awansu, rozwoju, doskonalenia warsztatu, do czego zachęcam – podkreślał starosta.

Awans otrzymali: Anna Pieprzyk – oligofrenopedagog, Natalia Barbara Kowalska – Jakubowicz – oligofrenopedagog, Kinga Biszof – oligofrenopedagog, Anna Michalak –  oligofrenopedagog, Magdalena Wolsztyńska – oligofrenopedagog, Wiktor Szymanowski – oligofrenopedag, nauczyciel wychowania fizycznego. Wszyscy pracują w Zespole Szkół Specjalnych w Kościanie. Awans otrzymała także pracująca w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Nietążkowie Estera Białas, nauczycielka języka angielskiego.

Wszyscy nauczyciele zdali egzamin przed komisją egzaminacyjną. Staż i przygotowanie do egzaminu trwa 2 lata i 9 miesięcy. Postępowania egzaminacyjne odbyły się 6 i 7 sierpnia 2020 roku.

Podczas spotkania Henryk Bartoszewski, Starosta Kościański odniósł się także do sytuacji w oświacie i zamieszania związanego z metodą prowadzenia zajęć. – Nauczanie hybrydowe zamierzaliśmy wprowadzić na wniosek dyrektorów naszych szkół. Oni to, znając materie, sytuację, nastroje, proponowali, by taki system opracować. Zarząd wydał zgodę. To wszystko jest martwe wobec braku pozytywnej opinii sanepidu – podkreślił starosta. – Dziś decyzję, jaka będzie metoda nauczania podejmuje w formie opinii sanepid i kurator. Ani dyrektor, ani organ prowadzący, czyli najważniejsze instytucje w szkole, nie mają wiele do powiedzenia – podsumował starosta.

 

Źródło: Powiat Kościański

Najnowsze artykuły