SPRAWCA KRADZIEŻY PIENIĘDZY ZATRZYMANY

28-latek okradł właściciela sklepu ogrodniczego w Kościanie, jego łupem padło prawie 2 000 zł w gotówce. Został zatrzymany i usłyszał policyjne zarzuty.

W dniu 05.08.2020r. po godzinie 09.00 Dyżurny KPP Kościan otrzymał zgłoszenie o kradzieży pieniędzy  z kasy w sklepie ogrodniczym w m. Kościan. Mężczyzna wykorzystał sytuację, w której sprzedawca przebywał na zapleczu, a następnie otworzył kasę, z której dokonał kradzieży  pieniędzy w kwocie 1960 zł w banknotach dziesięciozłotowych i jednym dwudziestozłotowym. Następnie pospiesznie wyszedł i oddalił się. Gdy sprzedawca zorientował się co się stało, udał się za sprawcą kradzieży, jednocześnie informując Policję.

Policjanci niezwłocznie po otrzymaniu informacji udali się na wskazane miejsce i zatrzymali mężczyznę, którym okazał się 28-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego. Mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwa i grozi mu kara pozbawienia wolności. Skradzione pieniądze zostały odzyskane w całości i zwrócone właścicielowi.

Niech to zdarzenie będzie przestrogą nie tylko dla sprawców kradzieży, ale również dla sprzedających, aby nie pozostawiali klientów samych w sklepie i każdorazowo udając się na zaplecze zamykali kasę sklepową.

Opr. PP

 

Źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły