„PLANK DLA ŁUKASZA”

Szanowni mieszkańcy❗Z prośbą o pomoc zwróciła się do nas żona 35-letniego Łukasza, pochodzącego z gminy Śmigiel, mieszkającego obecnie w Widziszewie, który od 3 lat zmaga się z pląsawicą Huntingtona.Choroba jest śmiertelna, a jedynym ratunkiem jest operacja. Potrzeba 100 tysięcy złotych – to ogromna kwota, ale gdyby każdy mieszkaniec powiatu kościańskiego wpłacił choć złotówkę, to jesteśmy w stanie uzbierać blisko 80 tysięcy złotych ❗ Biorąc przykład z akcji GaszynChallenge, również chcemy zainicjować nowe wyzwanie, by zachęcić do pomocy poprzez krótką aktywność ruchową 🏃‍♂️🏃‍♀️ ➡️ Do wyzwania nominujemy:- OSP KSRG Śmigiel - Gmina Kościan - Radio Elka – w szczególności Agnieszkę Siemianów i Eryka Woźniaka- wszystkich mieszkańców gminy Śmigiel. Nominowanych prosimy o wykonanie zadania - 30 sekund tzw. "deski", wpłacenie minimum 10 zł na rzecz Łukasza oraz nominację kolejnych osób. Link do zrzutki:https://zrzutka.pl/operacja#PlankDlaŁukasza

Opublikowany przez Śmigiel Piątek, 7 sierpnia 2020
Featured Video Play Icon

„Plank dla Łukasza” to akcja zainicjowana przez burmistrza Śmigla Małgorzatę Adamczak w celu wsparcia zbiórki pieniędzy na operację 35-letniego Łukasza Wielowiejskiego. Pan Łukasz pochodzi z gminy Śmigiel, obecnie mieszka w Widziszewie. Zmaga się z pląsawicą Huntingtona. Choroba jest śmiertelna, a jedynym ratunkiem jest operacja.

– „Potrzeba 100 tysięcy złotych – to ogromna kwota, ale gdyby każdy mieszkaniec powiatu kościańskiego wpłacił choć złotówkę, to jesteśmy w stanie uzbierać blisko 80 tysięcy złotych.” – zachęca Małgorzata Adamczak.

Włodarz gminy wraz z pracownikami Urzędu zainicjowała nową akcję internetową, która ma wspomóc zbiórkę pieniędzy. „Wzorujemy się na GaszynChallenge, które odniosło ogólnopolski sukces. Zdajemy sobie sprawę, że drugi raz tego fenomenu nie powtórzymy, ale kwota, którą musimy zebrać też jest dużo niższa. Jestem pełna nadziei, że mieszkańcy Powiatu Kościańskiego i okolicznych powiatów wesprą naszą akcję.”

Akcja polega na wykonaniu 30-sekundowej aktywności fizycznej, tzw. „deski”, wpłacie symbolicznej kwoty pieniędzy na rzecz Łukasza oraz nominowaniu do akcji kolejnych osób.

Link do zbiórki:

https://zrzutka.pl/operacja

Link do zadania gminy Śmigiel:

https://www.facebook.com/watch/?v=749859195773179

Najnowsze artykuły