„PLANK DLA ŁUKASZA”

Featured Video Play Icon

„Plank dla Łukasza” to akcja zainicjowana przez burmistrza Śmigla Małgorzatę Adamczak w celu wsparcia zbiórki pieniędzy na operację 35-letniego Łukasza Wielowiejskiego. Pan Łukasz pochodzi z gminy Śmigiel, obecnie mieszka w Widziszewie. Zmaga się z pląsawicą Huntingtona. Choroba jest śmiertelna, a jedynym ratunkiem jest operacja.

– „Potrzeba 100 tysięcy złotych – to ogromna kwota, ale gdyby każdy mieszkaniec powiatu kościańskiego wpłacił choć złotówkę, to jesteśmy w stanie uzbierać blisko 80 tysięcy złotych.” – zachęca Małgorzata Adamczak.

Włodarz gminy wraz z pracownikami Urzędu zainicjowała nową akcję internetową, która ma wspomóc zbiórkę pieniędzy. „Wzorujemy się na GaszynChallenge, które odniosło ogólnopolski sukces. Zdajemy sobie sprawę, że drugi raz tego fenomenu nie powtórzymy, ale kwota, którą musimy zebrać też jest dużo niższa. Jestem pełna nadziei, że mieszkańcy Powiatu Kościańskiego i okolicznych powiatów wesprą naszą akcję.”

Akcja polega na wykonaniu 30-sekundowej aktywności fizycznej, tzw. „deski”, wpłacie symbolicznej kwoty pieniędzy na rzecz Łukasza oraz nominowaniu do akcji kolejnych osób.

Link do zbiórki:

https://zrzutka.pl/operacja

Link do zadania gminy Śmigiel:

https://www.facebook.com/watch/?v=749859195773179

Najnowsze artykuły