KOŚCIANIACY ZAGRAJĄ NA STADIONIE WIDZEWA O PUCHAR KMP 2020

Drużyna Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan zakwalifikowała się do Klubowych Mistrzostw Polski 2020 i za dwa tygodnie powalczy na nowym stadionie Widzewa Łódź z czołowymi klubami z Polski o prestiżowe trofeum.Od kilku lat na stadionach PKO BP Ekstraklasy i Fortuna 1 Liga rozgrywane są Klubowe Mistrzostwa Polski, do których zespoły kwalifikowane są na podstawie sukcesów w rozgrywkach OZPN oraz najbardziej znanych turniejach wojewódzkich i ogólnopolskich. Do elitarnego grona dołączyli chłopcy z rocznika 2011 i młodsi Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan.Podopieczni trenera Tomka Woźniaka już w niedzielę, 23 sierpnia 2020 roku wybiegną na główną płytę nowego stadionu Widzewa Łódź i w fazie grupowej zmierzą się o rozstawienie do fazy pucharowej z klubami: Akademia Piłkarska Syrenka, UKS Dąbrówka Mińsk Mazowiecki, SP  Orlik Ząbkowice Śląskie. W kolejnej fazie młodzi kościaniacy czeka rywalizacja o awans do strefy medalowej m.in. z takimi klubami jak: AP Bumerang Wrocław, AP Namysłów, FA Szczecin, KGHM Zagłębie Lubin, Legia Warszawa czy Widzew Łódź.

– Udział w tak prestiżowej imprezie na głównej płycie nowego stadionu Widzewa Łódź to spełnienie marzeń dla moich podopiecznych. Staramy się wychowywać zawodników na przyszłość i wierzę, że w tym zespole są zawodnicy, którzy jeżeli nadal będą podchodzić do treningów i oficjalnych spotkań z takim zaangażowaniem to za kilka lat zadebiutują w Centralnej Lidze Juniorów w barwach Akademii Piłkarskiej Reissa – mówi trener Tomasz Woźniak z AP Reissa Kościan.

Przypomnijmy, że występy zespołów Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan w rozgrywkach młodzieżowych są możliwe dzięki wsparciu: Urząd Miejski Kościana, Powiat Kościański, Gmina Kościan, MOSiR Kościan i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościanie.

 

Najnowsze artykuły