POLICJANCI ODWIEDZILI DZIECI NA PÓŁKOLONIACH W RAMACH ,,KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO… NAD WODĄ”

W tym tygodniu Policjanci ds. Nieletnich i Patologii kościańskiej Policji spotkali się z uczestnikami półkolonii zorganizowanych na terenie miasta Kościan. Prelekcje odbyły się w ramach działań ,,Bezpieczne Wakacje” oraz ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”. Podczas spotkań policjanci przypominali zasady bezpieczeństwa oraz zapoznawali dzieci z pracą w Policji.

Policjanci w trakcie spotkania na półkoloniach zorganizowanych w ZHP w Kościanie z harcerzami, w Nenufar Club oraz w Centrum Rozwoju Dziecka, omówili szeroko rozumiane zasady bezpieczeństwa. Przypomnieli m.in.: zasady bezpieczeństwa w trakcie wypoczynku nad jeziorem, nad morzem, w górach, podczas zabawy w domu lub na dworze. Wyjaśnili dzieciom kto to jest osoba obca i jak należy się zachować, gdy taka osoba spróbuje nawiązać z nimi kontakt. Ważnym tematem spotkania było również omówienie zagrożeń, które mogą nas spotkać w Internecie tzw. cyberzagrożeń. Dzieciom przypomniano oraz utrwalono również zasady ruchu drogowego, zwłaszcza pieszych i rowerzystów, aby uniknąć przykrych zdarzeń z ich udziałem.

Dla uczestników półkolonii była to również okazja do zapoznania się z pracą policjanta oraz radiowozem policyjnym, po to aby dzieci wiedziały, że nie polega ona tylko na łapaniu przestępców, albo dawaniu mandatów, ale również na służeniu pomocą. Każde dziecko otrzymało również materiały profilaktyczne w postaci zakładek, ulotek i elementów odblaskowych.

Opr.PP

Źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły