PIJANY JECHAŁ KRADZIONYM SAMOCHODEM. WPADŁ BO WJECHAŁ DO ROWU

26-letni mężczyzna został zatrzymany za kierowanie samochodem marki VW Golf w stanie nietrzeźwości 1,49 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu tj. ponad 3 promile oraz spowodowanie zdarzenia drogowego.

W dniu 3 sierpnia 2020r. około godz. 23:30 Dyżurny KPP Kościan otrzymał zgłoszenie o tym, że na drodze pomiędzy Kościaniem, a Pianowem kierujący samochodem osobowym marki VW Golf stracił panowanie nad pojazdem po czym wjechał do przydrożnego rowu i prawdopodobnie znajduje się w stanie nietrzeźwości. Przybyli na miejsce policjanci zastali na miejscu kierowcę, 26-letniego mężczyznę, mieszkańca powiatu kościańskiego, który siedząc za kierownicą pojazdu spożywał wódkę. Badanie trzeźwości wykazało 1,49mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu tj. ponad 3 promile.

Okazało się również, że pojazd m-ki VW Golf, którym kierował mężczyzna został wcześniej skradziony mieszkańcowi gm. Czempiń, który złożył już zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa na jego szkodę.

Mężczyzna po wytrzeźwieniu  usłyszy zarzuty  nie tylko za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zdarzenia drogowego, ale również za kradzież samochodu.

Opr. PP

 

Źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły