PUCHAR GAP CUP 2020 DLA AP REISSA KOŚCIAN

Zwycięstwem Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan zakończył się Turniej GAP CUP 2020 na stadionie w Śmiglu. Drugie miejsce wywalczył nowy klub w powiecie, czyli Gminna Akademia Piłkarska Czacz/Śmigiel. Tytuł króla strzelców powędrował do Filipa Donata z Kościana. W sobotę w ramach Turnieju GAP CUP 2020 na stadionie w Śmiglu rywalizowały zespoły z kategorii żaka, a powiat kościański reprezentowały kluby: AP Reissa Kościan, GAP Czacz/Śmigiel, UKS AS Czempiń i Obra Kościan. W tej kategorii wiekowej nie była prowadzona klasyfikacja końcowa, a najważniejsza była możliwość sprawdzenia się na tle zespołów z różnych stron regionu i zebranie doświadczenia. Dopiero w niedzielę w kategorii orlik prowadzona była klasyfikacja, a faworytem była Akademia Piłkarska Reissa – Kościan. Podopieczni Tomasza Woźniaka, choć grali w osłabieniu potwierdzili fakt, że są czołowym zespołem w Wielkopolsce, a w bezpośrednim spotkaniu o złoto wygrali z FA Leszno 4:1. Leszczynianie w ostatnim swoim spotkaniu zremisowali 1:1 z Obrą Kościan i spadli na trzecie miejsce, a srebrne medale powędrowały do chłopców z nowo powstałej Gminnej Akademii Piłkarskiej Czacz/Śmigiel.

– W turnieju w Śmiglu sprawdzaliśmy nowe ustawienia z uwagi na absencję kilku zawodników oraz fakt, że każdy z chłopców ma dodatkowo około 300 minut gry w nogach w tym tygodniu w spotkaniach kontrolnych. Staramy się wychowywać zawodników na przyszłość i dziś było widać bardzo dobry styl gry z naszej strony. Niedługo będziemy reprezentować powiat kościański w turniejach Bałtyk Cup 2020 i Orlen Cup 2020 pod egidą PZPN, a wyróżniających się chłopców z terenu powiatu chcących grać na najwyższym poziomie zapraszamy na nasze treningi – mówi trener Tomasz Woźniak z Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan.

Klasyfikacja Turnieju GAP CUP 2020 w kat. orlik:

  1. AP Reissa Kościan
  2. GAP Czacz/Śmigiel
  3. FA Leszno
  4. KS Fara Żydowo
  5. Obra 1912 Kościan
  6. GAP Czacz/Śmigiel II
  7. MUKS SZOK Bojanowo

 

Przypomnijmy, że występy zespołów Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan w rozgrywkach młodzieżowych są możliwe dzięki wsparciu: Urząd Miejski Kościana, Powiat Kościański, Gmina Kościan MOSiR Kościan i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościanie.

 

 

 

 

Najnowsze artykuły