PIERWSZA EDYCJA – STRAŻACY DZIECIOM

Serdecznie zapraszamy wszystkich na festyn pt. STRAŻACY DZIECIOM, którego organizatorem jest jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Czempiniu wraz ze współorganizatorem OSP Śmigiel. Będzie to akcja charytatywna dla Emilki oraz Mikołaja, o ich chorobie możecie przeczytać niżej. Odbędzie się to 29 sierpnia 2020 roku przy remizie OSP Czempiń oraz na osiedlu ‘na górce’ zacznie się o godzinie 15:00. Obydwa miejsca dzieli odległość około 200 metrów, czyli dwie minutki drogi. Przygotowaliśmy dla Was wiele atrakcji:
-licytacje,
-dmuchane zamki,
-stoiska z jedzeniem oraz napojami,
-pokazy sprzętu strażackiego, w tym kilka jednostek: OSP Śmigiel, OSP Kokorzyn, OSP Gorzyce, OSP Gryżyna,
-pokazy motocykli z grupy motocyklowej ze Śmigla oraz Kościana,
-przejażdżki off-roadowe, Raptor4x4,
-nauki pierwszej pomocy,
-pokazy ratownictwa technicznego,
-gaszenie pożaru,
-malowanie twarzy,
-przejażdżki bryczką,
oraz wiele innych.
Wieczorem odbędzie się dyskoteka z DJ-em. Również podczas festynu, będzie prowadzona zbiórka nakrętek, a więc zachęcamy do przynoszenia. Każda ilość się liczy!

Prosilibyśmy jeszcze o posiadanie maseczek, zachowanie obostrzeń i odległości oraz częste mycie rąk lub częste używanie płynów antybakteryjnych.

Widzimy się w sierpniu, do zobaczenia!

Emilka Hohorek urodzona 5 października 2017 roku. Urodziła się w Kościanie. Po porodzie okazało się, że Emilka ma rozszczep podniebienia miękkiego i twardego, chorobę serca, niedomykalność zastawki aortalnej drugiego i trzeciego stopnia, dodatkowa 13 para żeber. Została przetransportowana do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim, w którym była dwa tygodnie, w tym tydzień na OIOM-ie z powodu bardzo ciężkiego oddechu. Po przeprowadzeniu badań okazało się, że Emilia ma Zespół Emanuela. Dziewczynka ma 2,5 roku. Nie chodzi ani sama nie siedzi. Nie słyszy na poziomie 80 dB, dlatego też posiada aparaty słuchowe. Przeszła operację przeszczepu podniebienia twardego i miękkiego. Również ma założonego PEGa, czyli odżywianie dojelitowe, dlatego, że ma zwężony przełyk. W tym roku zaplanowane są dwie operacje serca. Emilka przyjmuje leki na serce oraz leki na padaczkę. W związku z tym, że ma zwichnięte biodra, przez co nie może ruszać jedną nóżką, w przyszłym roku przejdzie operację. Emilia jest na etapie 6-miesięcznego dziecka. Głównie potrzebne są pieniądze na rehabilitację: słuchu, wzroku i ogólnie na turnusy rehabilitacyjne. Aktualnie taki 2-tygodniowy turnus, kosztuję 7 600 zł, a Emilka wybiera się na niego we wrześniu. W tym roku Emilia już była na jednym. Również, potrzebują wsparcia na wizyty u specjalistów oraz na lekarstwa. Miesięczny koszt utrzymania rehabilitacji, dojazdów oraz wizyt u specjalistów Emilki to 1500 zł. Jak mówi mama dziewczynki rehabilitacje dawają bardzo dużo i widać efekty.

Mikołaj Sikora nasz kolejny bohater, dla którego organizujemy festyn, urodził się 9 stycznia 2016 roku. Przy porodzie zadławił się wodami płodowymi przez co doszło do niedotlenienia mózgu, od tego właśnie się
zaczęło. Zaburzenia koordynacji ruchowej, opóźnienie rozwoju, dziecięce porażenie mózgowe. Gdy Mikołaj miał 8 miesięcy pojechali na badanie wzroku, okazało się, że nie ma żadnej wady, ale niestety z racji napięć jedno oczko ucieka mu w stronę nosa. Głównie posługuje się lewą rączką, a niestety prawą ma bardzo napiętą. Mikołaj nie siedzi sam, nie stoi, ani nie chodzi samodzielnie. Zaczęto go rehabilitować, gdy skończył 6 miesięcy. Na turnusie był już dwa razy. Również jak Emilka, musi odwiedzać specjalistów. Zaczął jeździć do specjalnego przedszkola, gdzie ma zapewnioną rehabilitację, różne zajęcia oraz świetną opiekę. Odkąd wirus pokrzyżował wszystkim plany, niestety Mikołaj nie jest rehabilitowany, od kilku miesięcy rodzice sami wykonują różne ćwiczenia, aby Mikuś nie zatrzymał się i walczył dalej. Tata dziecka, mówi, że odkąd amknięto przedszkole Mikołaj nie jest już taki żywy jak był kiedyś. Dwa lata temu odbyła się mała zbiórka w szkole w Przysiece Starej Drugiej, gdzie uczęszcza jego 9-letnia siostra. Zbiórka dotyczyła zakupu pionizatora
oraz ortez. Pionizator pomaga zarówno rodzicom jak i Mikołajowi, w tym, aby stawał się bardziej samodzielny. Pionizator kosztował 6 800 zł, a ortezy 2 600 zł. Głównym celem zbiórki aktualnie jest zakup wózka oraz większych ortez. Miesięczny koszt utrzymania Mikołaja to mniej więcej 1000 zł, mówią rodzice.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com